Ciepły dach na zimę

Zima już za pasem! Spadek temperatury za oknem oznacza niestety większe rachunki za energię. Jeżeli chcemy zmniejszyć koszty ogrzewania domu, to warto uporać się z jedną z głównych przyczyn strat ciepła w budynku, jaką jest nieprawidłowo izolowany dach.

Przytulny i bezpieczny dom to marzenie każdego z nas. Nikt nie lubi budzić się w wychłodzonej sypialni, tym bardziej gdy grzejniki zdają się pracować bez zarzutu. Źródło problemu często tkwi w nieszczelnym dachu, który może stać się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła. Dlatego tak istotne jest prawidłowe wykonanie warstwy ocieplenia przy użyciu sprawdzonych materiałów. Innowacyjne rozwiązania, które zapewnią nam efektywną i długotrwałą termoizolację dachu, znajdziemy w portfolio firmy Soudal.

Co wybrać?

Soudatherm Roof to system opracowany z myślą o dachach płaskich. W jego skład wchodzą wysokowydajne kleje poliuretanowe do montażu płyt izolacyjnych na typowych podłożach budowlanych. Kleje te ograniczają konieczność łączeń mechanicznych i w konsekwencji nie dopuszczają do powstawania mostków termicznych. Soudatherm Roof możemy zastosować zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i podczas renowacji starych dachów.

W ofercie Soudal znajdziemy także nowoczesne produkty dekarskie do izolacji natryskowej. Dachy płaskie skutecznie ocieplimy przy użyciu piany zamkniętokomórkowej Soudafoam SPF W2. Natomiast  na dachach skośnych stosowana jest od wewnątrz piana otwartatokomórkowa Soudafoam SPF 03. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym tej pianki, warstwa izolacji może być o wiele cieńsza, niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań tradycyjnych (mniej więcej o połowę w porównaniu do wełny mineralnej).

Zobacz podobne artykuły:

26 październik 2020

Jak uszczelnić okno?

Mroźne dni zbliżają się wielkimi krokami. Jeżeli w Waszym domu od strony zamkniętych okien już bije nieprzyjemnym chłodem, to znak, że należy zadbać o ich właściwe uszczelnienie. Dowiedz się, na czym polega prawidłowy montaż okien.

15 lipiec 2020

Mieszkaj energooszczędnie!

Marzysz o domu, który jest komfortowy, przyjazny dla środowiska i dodatkowo pozwala odczuwalnie obniżyć koszty ogrzewania? Poznaj nowy program społeczny „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, którego partnerem jest firma Soudal.

09 marzec 2020

Ciepłe poddasze w mig!

Nikt nie lubi przedłużających się remontów, zwłaszcza wtedy, gdy są na tyle uciążliwe, że z konieczności wiążą się z tymczasową przeprowadzką. Sprawdź, jak skrócić czas niektórych prac, np. szybko docieplić dach.