Czym kleić i uszczelniać w pomieszczeniach wilgotnych?

Marzysz o metamorfozie kuchni na wiosnę? A może chcesz odświeżyć wygląd łazienki lub przearanżować ją tak, żeby zyskała na funkcjonalności? Zanim rozpoczniesz pracę, pamiętaj o wyborze odpowiednich materiałów, które sprawdzą się w pomieszczeniu wilgotnym.

Łazienka i kuchnia powinny być wygodne i atrakcyjne wizualnie – to fakt, ale przede wszystkim musimy zadbać o wysokie standardy higieniczne w tych pomieszczeniach. Wiele czynności w nich wykonywanych wiąże się z użyciem wody, a wilgoć stwarza sprzyjające warunki dla rozwoju grzybów i pleśni. Jest to problem nie tylko estetyczny – pojawienie się pleśni często wpływa niekorzystnie na zdrowie mieszkańców.  Aby go uniknąć, musimy skutecznie zabezpieczyć wszelkie zakamarki, w których mogłaby gromadzić się woda, a w szczególności styki urządzeń sanitarnych (m.in. umywalki, zlewu, wanny czy kabiny prysznicowej) ze ścianą. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie Fix All Flexi.

Dlaczego Fix All Flexi?

  • Jest odporny na działanie wilgoci, grzybów i pleśni.
  • Ma doskonałą przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów.
  • Jest niewrażliwy na wiele chemikaliów.
  • Nakłada się przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy, przy czym należy pamiętać o uprzednim oczyszczeniu i osuszeniu szczeliny.

Szerokie zastosowanie

Fix All Flexi z powodzeniem możemy również wykorzystać do montażu różnych akcesoriów łazienkowych i kuchennych, takich jak: wieszaki na ręczniki, pojemnik na mydło czy uchwyty na kubki. Zastosowanie tego kleju pozwoli nam uniknąć wiercenia otworów w ścianie (co nierzadko prowadzi do uszkodzenia płytek) i przyspieszy realizację prac montażowych.

Nieograniczone możliwości

W przypadku ciężkich przedmiotów, np. luster czy półek na przybory toaletowe, najlepiej sięgnąć po klej-uszczelniacz Fix All High Tack. Jest on ekstremalnie wytrzymały i nie wymaga unieruchomienia klejonego przedmiotu do czasu utwardzenia spoiny.
Natomiast do montażu elementów ze szkła i innych materiałów przezroczystych zaleca się klej Fix All Crystal o całkowicie przejrzystej spoinie.

Obejrzyj film i przekonaj się, jak szerokie zastosowanie mają kleje-uszczelniacze Fix All firmy Soudal!

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.