Energooszczędny dom XXI wieku

Coraz więcej Polaków decydujących się na budowę domu zwraca uwagę nie tylko na jego funkcjonalność czy warstwę wizualną, ale również na energooszczędność.  Główną zasadą, która obowiązuje podczas projektowania energooszczędnego budynku jest uwzględnienie rozwiązań mających na celu zminimalizowanie zużycia energii. Jesteś ciekawy, jak wygląda to w praktyce?

Energooszczędność na etapie projektu

Jeśli decydujesz się na budowę domu energooszczędnego musisz pamiętać, że to, jakie rozwiązania zastosujesz, powinieneś uwzględnić już na etapie projektu. Dobre parametry izolacyjne i wykorzystanie promieniowania słonecznego czy ciepła wytwarzanego  przez urządzenia elektryczne i mieszkańców umożliwiają zminimalizowanie zużycia energii aż do ośmiu razy w stosunku do tradycyjnych budynków. Główne założenia budownictwa energooszczędnego to przede wszystkim prawidłowa izolacja. Poprawa własności termoizolacyjnych budynku to nie tylko ogromna oszczędność wydatków na ogrzewanie, ale i wyciszenie domu. Stąd też bardzo ważnym zagadnieniem jest ograniczenie strat ciepła wynikających np. z niewłaściwego montażu okien, które mają znaczący wpływ na charakterystykę energetyczną całego budynku.

Szczelne okna

Nieprawidłowy montaż stolarki otworowej przy użyciu nieodpowiednich produktów może spowodować, że nawet najwyższej jakości okna nie spełnią swoich funkcji. Nie będą szczelne, a tym samym nie będziemy mogli mówić o energooszczędności. Co więcej, uchybienia montażowe mogą również prowadzić do wad i uszkodzeń konstrukcyjnych budynku. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Jednym z nich jest Soudal Window System – wysokiej jakości produkty do izolacji okien oferowanych przez firmę Soudal. System posiada wysokie wskaźniki izolacyjności termicznej i akustycznej. Pozwala tym samym zminimalizować skutki nieprecyzyjnego montażu stolarki otworowej. Soudal Window System został opracowany na potrzeby nowoczesnego budownictwa, opartego na europejskich parametrach energooszczędności.

O Soudal Window System

Soudal Window System opracowany został z myślą o trójwarstwowym montażu izolacji cieplnej okien. Jest to najskuteczniejszy montaż gwarantujący właściwą izolację, komfort oraz niskie koszty ogrzewania. Opiera się na zasadzie – „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

Więcej informacji na temat SWS znajdziesz tutaj: www.cieplymontaz.com.pl

Zobacz podobne artykuły:

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.