Ile kosztuje remont pokoju?

Chcesz dobrze przemyśleć sprawy budżetowe przed rozpoczęciem remontu pokoju? W poniższym artykule znajdziesz wskazówki, które będą pomocne w zapanowaniu na wydatkami.

Remont pokoju bywa bardzo kosztowny, jednak wcale nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. Wszystko zależy od tego, jakie dokładnie prace zamierzamy wykonać w ramach remontu, czy będzie on miał charakter generalny, czy raczej liftingowy, a także z jakim metrażem mamy do czynienia i czy przynajmniej część prac planujemy wykonać sami, czy też zatrudnimy ekipę fachowców, którzy zrealizują remont od a do zet. Jeżeli marzysz o metamorfozie swojej prywatnej przestrzeni do życia, ale pytanie „ile to kosztuje?” zadajesz sobie z niepokojem i przez nie zwlekasz z rozpoczęciem przedsięwzięcia, to w niniejszym teście znajdziesz kilka porad, dzięki którym wykonanie pierwszego kroku w tym kierunku stanie się łatwiejsze.

Ściany

Jak efektownie odmienić wygląd pokoju, nie nadwyrężając swojego budżetu? Samodzielne wykonanie podstawowych zadań remontowych przy wykorzystaniu gotowych do użycia i łatwych w aplikacji produktów DIY pozwoli nawet początkującym fanom majsterkowania osiągnąć niesamowite rezultaty i zminimalizować koszty całej inwestycji. Zacznijmy od ścian, których kolorma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Obecnie w sklepach branży budowlanej bez trudu znajdziemy interesujące nas barwy, a dzięki wysokiej jakości wałkom z łatwością nałożymy farbę na powierzchnię ściany (w razie wątpliwości zawsze warto skorzystać z porady sprzedawcy, który pomoże nam dobrać optymalne rozwiązanie). Pamiętajmy przy tym, że nowy kolor będzie prezentować się atrakcyjnie pod warunkiem, że powierzchnia ścian będzie wolna od niedoskonałości. Wszelkie skazy w postaci pęknięć i innych niewielkich ubytków usuniemy za pomocą akrylu malarskiego, takiego jak akryl uniwersalny marki Soudal. Uszczelniacz ten charakteryzuje się perfekcyjną przyczepnością do wszelkich podłoży porowatych stosowanych w budownictwie (m.in. do betonu, tynku i drewna), nie zawiera rozpuszczalników, dostępny jest w trzech kolorach (czarnym, szarym i teak), a po utwardzeniu daje się malować i nie przebarwia powłok malarskich.

Z pewnością ciekawym akcentem, który wyeksponuje jedną ze ścian, będą lamele. Możemy je stabilnie i szybko zamocować za pomocą silnego kleju montażowego T-Rex GOLD. Do zalet tego kleju należą m.in.:

 • ekstremalnie wysoka siła spojenia początkowego – 400kg/m²,
 • trwała elastyczność,
 • łatwa aplikacja (klej przystosowany jest do nakładania standardowym pistoletem).
klejenie-lameli

Podłoga

Podłoga to często niedoceniany element aranżacji wnętrza – rysy i plamy na posadzce mogą skutecznie obniżyć walory wizualne pomieszczenia, dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób uporać się z tym problemem podczas remontu. Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem są nowe panele podłogowe, które możemy położyć samodzielnie, wykorzystując odpowiedni klej. Jest to jednak zadanie, które wymaga pewnej wprawy. Innym rozwiązaniem jest położenie wykładziny dywanowej, która świetnia sprawdza się zwłaszcza w sypialniach i pokojach dla dzieci. Gwarantem solidnego zamocowania wykładziny do podłoża będzie zastosowanie niezawodnego kleju do wykładzin 26A firmy Soudal, którego atutami są:

 • wysoka siła spajania,
 • długi czas otwarty,
 • znakomita przyczepność do podłoży porowatych (w tym do betonu, kamienia, drewna i materiałów drewnopochodnych).

Dodatkowo klej ten jest dostępny w ekologicznym wiaderku, do produkcji którego wykorzystano tworzywo sztuczne pochodzące z odzysku (tzw. tworzywo PCR).

podloga

Meble i dekoracje

Zakup nowych mebli do pokoju może znacznie podnieść przewidziane w związku z remontem wydatki. Upewnijmy się w związku z tym, czy nie lepiej byłoby dać meblom drugie życie. Jeśli mamy do czynienia z meblami drewnianymi, to czasami wystarczy przemalować fronty specjalnymi farbami, żeby je odświeżyć. Z kolei drobne naprawy wykonamy za pomocą kleju do drewna 65A firmy Soudal. Możemy go użyć do klejenia różnych rodzajów drewna i materiałów drewnopochodnych, w tym:

 • drewna miękkiego,
 • drewna twardego,
 • drewna egzotycznego,
 • sklejki.

Klej do drewna 65A odznacza się wysoką siłą spojenia i krótkim czasem utwardzania, może być z powodzeniem używany również do klejenia mebli ogrodowych (jest wodoodporny i niewrażliwy na wysokie temperatury) i idealnie sprawdzi się przy klejeniu połączeń konstrukcyjnych typu pióro-wpust.

Jeżeli natomiast zależy nam na wygospodarowaniu dodatkowego miejsca np. na książki, dekoracje czy rośliny doniczkowe, to świetną propozycję stanowią półki ścienne, które nie tylko nie nadwyrężą naszego budżetu, ale również nie sprawią trudności podczas montażu. Niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, do ich zawieszenia nie będziemy potrzebować wiertarki, ani żadnych innych specjalistycznych narzędzi. Z zadaniem tym mistrzowsko poradzi sobie uniwersalny klej-uszczelniacz Fix All Flexi firmy Soudal, który wyróżnia się:

 • bardzo mocnym wiązaniem,
 • szybkim działaniem,
 • świetną przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych i dekoracyjnych,
 • neutralnością chemiczną,
 • łatwością w nakładaniu (klej ten przystosowany jest do aplikacji pistoletowej).

Klej Fix All idealnie zastąpi gwoździe czy śruby i będziemy mogli go użyć do zamocowania – poza półkami ściennymi – również wielu innych elementów ozdobnych i wykończeniowych, w tym np. luster (Fix All nie uszkadza warstwy srebrzankowej). Co istotne, klej ten możemy nabyć w ekologicznych kartuszach, które powstały z surowców wtórnych i które można wielokrotnie przetwarzać.

fix-all-crystal

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.