Kobiecym okiem: szybka i prosta metamorfoza wnętrz!

Kobiety lubią zmiany. Zarówno w swoim wyglądzie jak i… wokół siebie. Są inicjatorkami remontów, ale też potrafią same się z nimi uporać!

Przyklejanie tapet, maskowanie rys i ubytków w ścianie, malowanie… To prace, z którymi bez problemu poradzi sobie każda kobieta. Na to jednak przyjdzie jeszcze czas! Jeśli chcesz odmienić swoje wnętrza szybko, a w dodatku spektakularnie, wykorzystaj listwy i ozdobną sztukaterię.

Mocujemy listwę przypodłogową w salonie

Odpowiednio dobrana listwa przypodłogowa ochroni ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniami oraz podkreśli styl wnętrza. Wybierając kolor listew najlepiej postawić na klasyczne rozwiązania – dopasowane do drzwi czy barwy ścian stworzą harmonijną całość.

  1. Listwę do podłogi przykleimy przy pomocy kleju o wysokiej sile spojenia, np. kleju-uszczelniacza Fix All Classic marki Soudal.
  2. Klej nanosimy punktowo na odwrocie listew za pomocą wyciskacza do kartuszy (kupimy go w każdym sklepie budowlanym).
  3. Po 5 – 10 minutach od aplikacji kleju listwę przykładamy i dokładnie przyciskamy ją do styku ściany i podłogi.

Przyklejamy dekoracyjne panele w kuchni i sypialni

Pokój w stylu glamour? Za pomocą dekoracyjnych paneli czy niewielkich kasetonów wnętrze zyska nowoczesny design.

Wystarczy odrobina kreatywności i w kilku prostych krokach nadamy pomieszczeniom niecodziennego i oryginalnego charakteru.

  1. Zanim zabierzemy się za klejenie styropianowych paneli, warto dokładnie sprawdzić ich wymiar. Jeśli są za długie, przytniemy je za pomocą małej piły ręcznej.
  2. Podobnie jak w przypadku listew, elementy dekoracyjne kleimy wykorzystując trwały klej-uszczelniacz. W mocowaniu styropianowych paneli i kasetonów sprawdzi się np. klej Fix All High Tack, charakteryzujący się doskonałą przyczepnością do ścian i sufitów.
  3. Po przymocowaniu dekoracji nadmiar kleju usuwamy wilgotną szmatką. Ewentualne nierówności wygładzamy po wyschnięciu, wykorzystując do tego papier ścierny.

Wystarczy odrobina kreatywności i w kilku prostych krokach nadamy pomieszczeniom niecodziennego i oryginalnego charakteru.

Zobacz podobne artykuły:

27 grudzień 2021

Jaki podkład pod panele?

Na posadzce w Twoim domu pojawiły się rysy i trudne do usunięcia zabrudzenia? Chcesz wymienić wysłużoną podłogę na nową i wybór padł na funkcjonalne panele podłogowe? Zanim je zamontujesz, pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego podkładu.

24 październik 2019

Najnowsza moda w świecie podłóg

Posadzka w Twoim domu zaczęła straszyć rysami i przetarciami? A może marzysz o nowej aranżacji wnętrza i dotychczasowe wykończenie podłogi kompletnie nie pasuje do planowanego wystroju? Nadszedł czas na zmiany! Dzięki panelom LVT, które w ekspresowym tempie zdobywają nowe rzesze zwolenników, metamorfoza będzie efektowna, trwała i nie nadszarpnie Twojej kieszeni.

11 maj 2018

Jak udekorować dom na wiosnę?

Wiosna w pełni, wszystko wkoło kwitnie, a słoneczna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. To idealny czas dla miłośników DIY, aby udekorować dom na zewnątrz. W roli interesującej ozdoby doskonale odnajdą się donice z kwiatami lub ogrodowe kratki, które trwale i szybko przymocujemy do ściany budynku z pomocą klejów Fix All marki Soudal.