Kuchnia czysta i bezpieczna

Pleśnie i grzyby to nieproszeni goście w każdym pomieszczeniu w naszym domu, a już najbardziej w kuchni. Niestety, to właśnie w kuchni, która narażona jest na częste działanie wilgoci, panują warunki wyjątkowe sprzyjające ich rozwojowi. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

Każdego dnia podczas mycia naczyń i gotowania zużywamy stosunkowo duże ilości wody, która z łatwością może przeniknąć do niezabezpieczonych zakamarków np. wokół kuchennego blatu. W zawilgoconej kuchni prędzej czy później pojawią się ciemne plamy pleśni, które są nie tylko nieestetyczne, ale również szkodliwe dla zdrowia. Dlatego tak istotne jest wykonanie trwałych uszczelnień przy pomocy odpowiednich silikonów. Sprawdź, na które miejsca w kuchennym pomieszczeniu należy zwrócić szczególną uwagę, oraz o czym warto pamiętać podczas prac uszczelnieniowych:

W ofercie Soudal znajdziemy sprawdzone silikony sanitarne, które są długotrwale odporne na działanie wilgoci, grzybów i pleśni. Dzięki temu doskonale sprawdzą się przy spoinowaniu zlewozmywaków i kuchennych blatów. Jeżeli uszczelniane elementy wykonane są z konglomeratów, marmuru czy granitu – zastosujmy silikon sanitarny Soudal o utwardzaniu neutralnym. Jest on bardzo dobrze przyczepny do wielu podłoży budowlanych, nie przebarwia materiałów porowatych i nie powoduje korozji metali. Silikon ten dostępny jest w kolorze białym oraz w wersji bezbarwnej.

Z kolei spoinę wokół zlewozmywaka emaliowanego wykonamy przy pomocy silikonu sanitarnego Soudal o utwardzaniu kwaśnym, który świetnie zda egzamin także podczas m.in. spoinowania płytek oraz cokołów ceramicznych. Odznacza się on doskonałą przyczepnością do typowych podłoży sanitarnych, jednak może reagować z niektórymi metalami, a ponadto nie należy go stosować do tworzyw sztucznych. Oferowany jest aż w 6 wersjach kolorystycznych: białej, brązowej, beżowej, czarnej, szarej oraz bezbarwnej.

Zobacz podobne artykuły:

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.