Ogród jak nowy!

Zgodzisz się z nami, że nie ma nic lepszego niż ciepłe wieczory spędzane w ogrodzie, zwłaszcza w perspektywie nadchodzącego lata? Zanim jednak na dobre rozpalisz grill, rozstawisz meble ogrodowe i zaprosisz przyjaciół, sprawdź dokładnie, jak po zimie prezentuje się stan drewnianych elementów małej architektury.

Po każdej zimie warto przeprowadzić dokładny rekonesans wszystkich drewnianych obiektów w ogrodzie. Sprawdź, czy aby na pewno drewniana powłoka nie popękała w żadnym miejscu, nie przetarła się lub desek nie zaatakowała wilgoć, grzyby lub pleśń.

Przepis na zadbany ogród

Jakie rozwiązanie proponujemy na „tu i teraz”? Po sprawdzeniu stanu drewnianych elementów koniecznie rozważ sklejenie i uszczelnienie ewentualnych ubytków w drewnie. Pomogą ci w tym kleje o zwiększonej wodoodporności, np. konstrukcyjny klej do drewna 60A w paście lub płynny super wodoodporny poliuretanowy klej do drewna 66A marki Soudal. Kleje spieniają się podczas utwardzania, wypełniają nierówności podłoża oraz niewielkie ubytki połączeń.

Fasady drewnianych domków, takich jak altany czy pergole, sprawnie uszczelnisz za pomocą szybkoschnącego kleju konstrukcyjnego o ekstremalnie mocnym spojeniu, np. poliuretanowego kleju 60A Soudal. Podobnie jak kleje do drewna, poliuretanowy klej konstrukcyjny 60A spienia się podczas aplikacji, dokładnie wyrównując drobne ubytki i nierówności drewnianego podłoża. Nie spływa z pionowych powierzchni i może być także stosowany w miejscach narażonych na działanie wilgoci.

Marzy ci się zadbany ogród? Zaopatrz się w sprawdzone produkty do uszczelnienia ubytków, a po każdej zimie planuj dokładny przegląd stanu drewna.

Zobacz podobne artykuły:

28 wrzesień 2018

Jesień w ogrodzie

Sezon letni, niestety,  już za nami. Dzieci wróciły do szkoły, a dla większości z nas urlop stał się przeszłością. Zapomnieć też możemy o chwilach spędzonych w zaciszu ogrodu. Teraz jest czas aby zadbać o nasz jeszcze zielony zakątek i dobrze zabezpieczyć go przed sezonem jesienno – zimowym.  

11 maj 2018

Jak udekorować dom na wiosnę?

Wiosna w pełni, wszystko wkoło kwitnie, a słoneczna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. To idealny czas dla miłośników DIY, aby udekorować dom na zewnątrz. W roli interesującej ozdoby doskonale odnajdą się donice z kwiatami lub ogrodowe kratki, które trwale i szybko przymocujemy do ściany budynku z pomocą klejów Fix All marki Soudal.