Oryginalna choinka Soudal

Święta za pasem! Sklepowe półki uginają się pod ciężarem potencjalnych prezentów, z głośników dobiegają świąteczne hity, a w wielu domach rozpoczęła się już produkcja i dekoracja pierniczków. I chociaż nic nie wskazuje na to, że tegoroczne Boże Narodzenie spędzimy brodząc w białym puchu, brak świątecznego nastroju nam nie grozi!

Początek grudnia to wyjątkowy czas, kiedy polskie ulice całkowicie zmieniają swoje oblicze. Warszawski Trakt Królewski przeobraził się w mieniący się tysiącami światełek 20-kilometrowy szlak, a bajkowe iluminacje można spotkać też w innych częściach miasta. Królewski Ogród Światła w Wilanowie, lodowisko na Rynku Starego Miasta czy Jarmark Świąteczny pod Stadionem Narodowym to tylko kilka z licznych atrakcji, które mają pomóc mieszkańcom stolicy w poczuciu magii świąt. Nawet warszawska palma przy Alejach Jerozolimskich z pomocą marki Soudal przyodziała nowe, zimowe szaty i przemieniła się w… nietypową choinkę! Jest to kamuflaż dla toczących się na palmie prac remontowych polegających na wymianie liści i renowacji pnia. I choć ten nietypowy symbol Warszawy zdobi Rondo De Gaulle’a już od 13 lat, to pierwszy raz kiedy doczekał się świątecznego akcentu.

choinka669x
Pięknie przystrojone ulice i sklepowe witryny umilają nam czas spędzany na przedświątecznych zakupach, ale warto pamiętać co w tym wyjątkowym okresie jest najważniejsze.  Nadchodzi czas odpoczynku, wyciszenia i spotkań z bliskimi. To jeden z niewielu momentów w roku, kiedy mamy okazję spotkać się przy jednym stole i nacieszyć się swoją obecnością. Kultywujmy rodzinne tradycje, pielęgnujmy relacje i zadbajmy o szczególną oprawę tych ważnych chwil. Gorąco namawiamy do stworzenia świątecznego nastroju również w swoim domu. Wierzymy, że wszelkie prace remontowe i porządki macie już za sobą, dlatego tym razem zachęcamy do zadbania o detale. Choinkowe lampki na parapecie, gwiazda betlejemska na stole czy wieniec z bombek powieszony na drzwiach wejściowych to małe akcenty, które podkreślają wyjątkowy charakter tego przedświątecznego okresu.

Niezwykle ważną rolę odgrywają również zapachy. Polskie święta pachną choinką, przyprawami korzennymi i świeżymi owocami cytrusowymi. Może to dobry moment, aby pokusić się o jakiś projekt „do it yourself” i stworzyć świecznik z lasek cynamonu lub stroik z wykorzystaniem pomarańczy i goździków? Własnoręczne przygotowywanie ozdób świątecznych daje wiele radości i wprawia we wspaniały nastrój. Jeśli dodatkowo zaangażujemy w to pozostałych członków rodziny lub przyjaciół, może to być również doskonała forma wspólnego spędzenia czasu.

I właśnie takich świąt życzymy wszystkim naszym Czytelnikom! Spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych, pełnych pięknych zapachów, dobrego jedzenia i ciepła domowego ogniska. Wesołych Świąt!

Zobacz podobne artykuły: