Prosty montaż listew wykończeniowych

Piękna drewniana podłoga wymaga pięknego wykończenia. Estetyczne połączenie podłogi ze ścianami zapewnią listwy przypodłogowe, które możemy zamontować szybko i samodzielnie za pomocą odpowiedniego kleju.

Listwy wykończeniowe stanowią dyskretny, ale bardzo istotny element aranżacji wnętrza. Z jednej strony maskują szczelinę pomiędzy podłogą a ścianą, z drugiej natomiast chronią powierzchnię ścian przed uszkodzeniem np. podczas sprzątania. Aby listwy dobrze pełniły swoją rolę, pod uwagę należy wziąć takie aspekty, jak ich rozmiar, forma czy kolor. Przede wszystkim jednak ważne jest ich prawidłowe zamocowanie.

Do montażu drewnianych listew przypodłogowych najlepiej zastosować wytrzymały i łatwy w aplikacji klej. W tej roli doskonale sprawdzi się Fix All High Tack marki Soudal, który wyróżnia się ekstremalnie mocnym chwytem początkowym. Pasek kleju nakładamy na listwę przy pomocy standardowego pistoletu do kartuszy, następnie listwę dociskamy do ściany. Po zakończeniu tego etapu prac kartusz należy szczelnie zamknąć, dzięki czemu klej Fix All High Tack będziemy mogli przechowywać przez wiele miesięcy i stosować podczas innych prac wykończeniowych i dekoracyjnych w naszym domu.

Kolejny krok to wypełnienie szczelin w narożnikach, a także między listwą a ścianą oraz listwą a podłogą. Szczeliny tego rodzaju, które są szczególnie widoczne w przypadku nierównych ścian, mogą stanowić poważny problem estetyczny. Do wykończenia listew warto zastosować kit do parkietu firmy Soudal.  Skutecznie zamaskuje on szczeliny połączeniowe, a ponieważ dostępny jest w wielu kolorach – bez problemu dopasujemy go pod tym względem do listwy przypodłogowej. Kit do parkietu należy rozprowadzać starannie i delikatnie, ułożenie taśmy malarskiej wzdłuż listew ułatwi nam uzyskanie prostej linii spoiny. Fugę bez problemu wyprofilujemy przy pomocy specjalnej szpachelki zwilżonej preparatem Joint Finish marki Soudal. Pamiętajmy przy tym, że taśmę usuwa się od razu po uformowaniu spoiny.

Wideo instrukcja: montaż listew wykończeniowych krok po kroku

https://www.youtube.com/watch?v=hmmH75uNcX4

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.