Sezonowe metamorfozy wnętrz

Nowoczesne rozwiązania, a może powrót do przeszłości? Jak zaaranżować wnętrze, żeby było na topie? Najważniejsze to nie przesadzić i nie poddawać się bezrefleksyjnie obowiązującym trendom. Nie zawsze bowiem to co modne pasuje do każdego wnętrza. Aby móc mądrze zaaranżować przestrzeń warto przefiltrować wnętrzarskie nowinki i wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Co jest zatem modne w tym sezonie i z jakich trendów możemy czerpać inspiracje?

Na pierwszy plan wysuwają się niebanalne detale i intensywne kolory. Aby nadać wnętrzu sznytu nie musimy więc zatrudniać ekipy remontowej. Z większością prac bez problemu poradzimy sobie sami. Z pomocą przyjdą nam również kleje z serii DIY od Soudal.

Od szczegółu do ogółu

Jasne, nieco ascetyczne wnętrza w skandynawskim stylu powoli ustępują miejsca przestrzeniom obfitującym w intensywne kolory. Nie oznacza to jednak, że nagle powinniśmy przemalowywać wszystkie ściany, zrywać podłogi czy zmieniać meble. Najważniejszy w tym sezonie jest bowiem detal. Wystarczy, że skupimy się na dodatkach, które nieco ożywią wnętrze. Kolorowe poduszki, zasłony czy dywaniki to najprostszy i najmniej pracochłonny sposób na zmianę. Warto jednak puścić wodze wyobraźni i skorzystać z nieco bardziej zaskakujących pomysłów. W przedpokoju możemy np. przymocować niewielki wieszak na klucze czy małą półkę z posklejanych dziecięcych klocków. Jeśli planujemy zakup lustra możemy się również zastanowić nad ramą z kolorowych, ceramicznych kafli. W kuchni sprawdzą się z kolei ręcznie zdobione słoiczki na przyprawy i abstrakcyjne obrazki, a w łazience jaskrawe kubki na szczoteczki do zębów. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić. Dwa, trzy niestandardowe, kolorowe detale w pomieszczeniu w zupełności wystarczą.

W zgodzie z naturą

Oprócz kolorowych detali, w tym sezonie modne są również motywy roślinne. Zdjęcia lasów, łąk i gajów czy fototapety rodem z egzotycznej puszczy to propozycje wielu dekoratorów. Jeśli chcemy być na topie możemy także udekorować kwiatami balkon lub zdecydować się na kolorowe, ręcznie robione doniczki, w których posadzimy np. zioła.

Ściana z pomysłem

Modnym w tym sezonie rozwiązaniem są także panele dekoracyjne. Wśród wielości ich kolorów i wzorów każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Jeśli zastanawiamy się jednak nad bardziej oryginalnym rozwiązaniem możemy wybrać duże kafle ceramiczne. Oferta ręcznie robionych kafli ozdobnych jest również przebogata. Wybór dekoracji ściennych to jednak nie wszystko – musimy je jeszcze czymś przykleić. W tym przypadku z powodzeniem możemy zastosować szybkoschnący klej Soudabond Easy z serii DIY marki Soudal. Klejenie nie wymaga żadnych pomocniczych narzędzi. Dodatkowo, klej zapewnia izolację termiczną i akustyczną, a w razie potrzeby spoinę można pomalować farbą.

Jednak nie tylko Soudabond Easy pomoże nam uporać się z pracami dekoratorskimi. Niemal wszystkie dodatki, które wymagają mocowania do ścian możemy przykleić klejami z serii DIY firmy Soudal. W przypadku lustra i balkonowych doniczek będzie to Fix All High Tack, półki, wieszaki, obrazki i zdjęcia przymocujemy z kolei klejem T-REX super mocnym. Żeby ożywić wnętrze nie będziemy więc potrzebować fachowców czy dodatkowego sprzętu. Wszystko możemy zrobić samodzielnie.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.