Subiektywny przegląd blogów wnętrzarskich

Coraz więcej osób szuka w sieci inspiracji aranżacyjnych lub korzysta z usług architektów wnętrz. W internecie wyłowić można miliony zdjęć pokazujących piękne urządzone mieszkania, którym styl nadają oryginalne meble czy dodatki, które można kupić online lub wykonać samemu. Blogi wnętrzarskie są wspaniałymi przewodnikami po świecie wirtualnych wyborów, a dodatku umożliwiają bezpośredni kontakt z autorką lub autorem, z którego porad można skorzystać indywidualnie.

Oto nasz subiektywny przegląd polskich blogów wnętrzarskich – najciekawsza trójka:

INTERIORSDESIGNBLOG.COM 

Autorka Ula Michalak prowadzi swój blog od 2013 roku. Jest też pomysłodawczynią oraz realizatorką corocznych spotkań blogerów wnętrzarskich Meetblogin w ramach Łódź Design Festival. Na interiorsdesignblog.com prezentuje pomysły na aranżacje wnętrz dzieląc się nowinkami przywiezionymi z międzynarodowych targów designu, ale też praktycznymi podpowiedziami takimi jak „6 tricków z łazienek hotelowych, które kochamy i możemy zastosować w naszej własnej łazience” czy „17 niedrogich przedmiotów, które aspirują do luksusu”.  W jej postach, które zawsze zilustrowane są pięknymi zdjęciami, znaleźć można wiele konkretnych informacji dotyczących wyszukanych produktów polskich projektantów.

Adres bloga: https://interiorsdesignblog.com  

FORELEMENTS.PL 

Blog i jednocześnie vlog dedykowany osobom, które interesują się designem w szerokim ujęciu. Dagmara Jakubczak jest historykiem sztuki, dzięki czemu w swoich tekstach często odwołuje się do czasów przeszłych, czyli  europejskiej sztuki kreatywnej. Tym samym pokazuje jak z pozoru różne dziedziny się przenikają . Na blogu od kilku lat aktywna jest „Akademia Dagmary”, czyli zapis filmowy tego, co jest najciekawsze i najnowsze do zobaczenia w muzeach, na festiwalach czy na targach w różnych zakątkach Europy. Czytając posty Dagmary dowiemy się, między innymi, co jest aktualnie hitem na Biennale w Mediolanie lub zachwycimy się najpiękniejszymi zegarkami świata. Zamiast porad DIY więcej na blogu tekstów  o wzornictwie i współczesnych trendach.

Adres bloga: http://forelements.pl/o-forelements/

CONCHITAHOME.PL

Za hiszpańsko brzmiącą nazwą bloga stoi Kasia Bobocińska. Wierni czytelnicy nazywają Kasię „Pomysłowym Dobromirem w spódnicy”,  ponieważ w swoich postach dzieli się własnym doświadczeniem z zakresu: przerabiam, maluję, naprawiam, aranżuję i projektuję – wszystko sama (!). A więc na blogu można znaleźć wiele tekstów jak na przykład „Projekt łazienka: renowacja wanny” czy „Dziennik remontu 100-letnia podłoga”. Osoby w procesie przygotowań do generalnych znajdą tu wiele ciekawych wskazówek, a także rekomendacje najlepszych produktów, które autorka sprawdziła w trakcie własnych prac remontowych.

Adres bloga: http://www.conchitahome.pl/

Zobacz podobne artykuły:

18 grudzień 2016

Design z widokiem na święta

Rozmawiamy z Dagmarą Jakubczak, autorką bloga FORelements.pl. Blogerka pokazuje, że design i sztuka się dopełniają i są wszędzie – od imponujących konstrukcji architektonicznych po wnętrze mechanizmu zegarka. 

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.