Szybki i łatwy montaż ścianki działowej

Twoje dzieci powoli dorastają? Dotychczas zamieszkiwały jeden pokój, ale coraz częściej domagają się własnego terytorium? Jeżeli nie dysponujesz dodatkowym pomieszczeniem, to warto rozważyć podział ich wspólnej przestrzeni.

Małe dzieci doskonale funkcjonują w jednym pokoju, w którym czas upływa im głównie na zabawie. Sytuacja zmienia się, kiedy wchodzą w okres dojrzewania. W każdym nastolatku prędzej czy później budzi się potrzeba prywatności i posiadania miejsca tylko dla siebie. Naturalne dążenie do autonomii zaczyna rodzić spory i konflikty między rodzeństwem. Doskonałym rozwiązaniem jest wyodrębnienie w pokoju dziecięcym dwóch pomieszczeń za pomocą ścianki działowej z betonu komórkowego. Materiał ten jest prosty w obróbce i niedrogi. Prace związane z wnoszeniem ścianki działowej przebiegną jeszcze sprawniej, jeśli do łączenia bloczków zastosujemy sprawdzony klej budowlany, taki jak Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun. Soudabond Easy firmy Soudal nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych i nie wypacza klejonych elementów. Jest idealnie przyczepny do różnego rodzaju materiałów budowlanych, jego pełne utwardzenie następuje już po około 60 minutach, a ponadto gwarantuje dodatkową izolację cieplną i akustyczną.

Zobacz, jaką przewagę ma klej budowlany Soudabond Easy w stosunku do rozwiązań tradycyjnych:

Soudabond Easy wyposażony jest teraz w nowoczesny aplikator Genius Gun, który pozwala na precyzyjne dozowanie kleju nawet jedną ręką. W ten sposób doskonale zadbamy o nasze bezpieczeństwo, wykonując prace na wysokości. Co więcej, Genius Gun umożliwia przerwanie i wznowienie prac w dowolnym momencie bez obawy, że zawór ulegnie zablokowaniu.

Zobacz podobne artykuły:

06 kwiecień 2017

My name is Bond, Soudabond Easy.

Decyzja o remoncie mieszkania lub domu zazwyczaj nie należy do łatwych. Z jednej strony przystępujemy do realizacji naszych marzeń, co niewątpliwie dodaje nam skrzydeł, z drugiej strony podejmujemy skomplikowane pod wieloma względami wyzwanie. Należy przy tym pamiętać, że wybór właściwych materiałów budowlanych jest równie istotny, jak dobry projekt czy pieczołowicie dobrane dodatki.

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.