Uwaga: szynszyla w domu – uszczelniamy przepusty!

Niedawno skończyliśmy z mężem remont naszego nowego domu i zostało nam jeszcze sporo produktów budowlanych, których nie zdążyliśmy wykorzystać do końca. Nie przewidywaliśmy już żadnych dodatkowych prac, dlatego wynieśliśmy wszystkie produkty oraz narzędzia do piwnicy. Rozpoczęliśmy wielkie sprzątanie i czekaliśmy na ten dzień, kiedy wprowadzimy się do nowego domu z gromadką naszych zwierząt. Mamy psa Lucka, kotkę Dianę papugę Leona i szynszylę imieniem Zet. Ze względu na bezpieczeństwo naszych małych podopiecznych, zależało nam na całkowitym wykończeniu mieszkania. Wszystko wskazywało na to, że przestrzeń została doskonale zaadoptowana. Okazało się jednak, że byliśmy w błędzie.

Już pierwszego wieczora jedno z naszych zwierząt zapewniło nam dużo emocji… Po rozpakowaniu najważniejszych rzeczy, postanowiliśmy wypuścić na „wybieg” naszą ukochaną szynszylę.  Byliśmy ciekawi, jak Zet zareaguje na nowe otoczenie. Klatka została otwarta, nasz mały gryzoń ochoczo ją opuścił i rozpoczął eksplorację nowego terenu. Zajęci dalszymi porządkami, dość szybko zapomnieliśmy o Zet…

Mniej więcej po godzinie zorientowaliśmy się, że szynszyla zniknęła. Szukaliśmy jej wszędzie. Nie mogliśmy ustalić, gdzie się schowała, a więc zaczęliśmy ją nawoływać. Po chwili usłyszeliśmy dziwne odgłosy dobiegające z łazienki, a dokładnie ze ściany. Otóż, okazało się, że w miejscu gdzie biegną rury coś się porusza. Dosyć szybko zlokalizowaliśmy dziurę przy podłodze, przez którą nasza szynszyla weszła do szybu z rurami kanalizacyjnymi i utknęła w nim na dobre. Na szczęście, udało się nam ją stamtąd wydostać.

Zastanawialiśmy się czym wypełnić tę dziurę, żeby sytuacja nie powtórzyła się i wówczas mój mąż wpadł na świetny pomysł! Po remoncie zostało nam jeszcze sporo różnych produktów chemii budowlanej m.in. pianka montażowa z aplikatorem Genius Gun, która może być wielokrotnie użyta i wykazuje super przyczepność do praktycznie (prawie) każdej powierzchni – zwłaszcza do betonu, muru, cegły i powierzchni szkliwionych. Dodatkowo posiada specjalny aplikator Genius Gun, który umożliwia każdemu, również laikowi, samodzielną aplikację pianki nawet jedną ręką! A więc wydostaliśmy naszą ukochaną szynszylę ze ściany i wypełniliśmy dziurę przy szybie z rurami kanalizacyjnymi pianką montażową Soudal. Teraz nasze zwierzątko może bezpiecznie i w spokoju biegać po całym domu, także łazience.

Paulina

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.