Mieszkaj energooszczędnie!

Marzysz o domu, który jest przyjazny dla środowiska, zapewnia wysoki komfort życia i dodatkowo pozwala odczuwalnie obniżyć koszty ogrzewania? Nowy program społeczny „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, którego partnerem jest firma Soudal, to inicjatywa skrojona na miarę Twoich potrzeb! W ramach kampanii m.in. dowiesz się, od czego zacząć działania termomodernizacyjne, jakie rozwiązania są naprawdę skuteczne i skąd pozyskać dofinansowanie na przedsięwzięcie.

Wymień stolarkę z dobrym montażem!

Termomodernizacja budynku to opłacalna inwestycja, pod warunkiem, że prace zostaną przeprowadzone w odpowiedniej kolejności. Związek POiD przy wsparciu największych marek związanych z branżą stolarki budowlanej w Polsce, w tym również firmy Soudal, przygotował ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem „Wymień stolarkę z dobrym montażem!”, przypominając, że pierwszym etapem działań termomodernizacyjnych powinno być prawidłowe zabezpieczenie obiektu przed stratami ciepła. W praktyce oznacza to wymianę starych okien i drzwi zewnętrznych na energooszczędne rozwiązania, przy zachowaniu zasad profesjonalnego montażu. Sam bowiem produkt – nawet najwyższej jakości – nie zagwarantuje pożądanego efektu, jeżeli nie zostanie fachowo zainstalowany.

Soudal Window System

Przykładem nowoczesnej technologii, która umożliwia skuteczne i trwałe uszczelnienie styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną, a co za tym idzie zapobiega ucieczce ciepła tą drogą, jest Soudal Window System (SWS) – kompletny system montażu stolarki otworowej, opracowany przez firmę Soudal w trosce o zrównoważony rozwój budownictwa.

W systemie SWS (nazywanym również „ciepłym montażem) funkcję izolatora termicznego pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która od wewnątrz zabezpieczona jest specjalną taśmą paroszczelną, a od zewnątrz – taśmą paroprzepuszczalną.

W rezultacie pianka nie ulega zawilgoceniu i nie traci swoich właściwości użytkowych. W ofercie Soudal znajdziemy także płynne membrany Soudatight, zalecane w szczególności do wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień podczas wymiany stolarki okiennej. Są one łatwe w aplikacji i mogą być nakładane nawet na bardzo nierówne podłoża, z którymi często mamy do czynienia w przypadku starszych budynków. Zastosowanie membran Soudatight przyczynia się w ten sposób do znacznego skrócenia czasu, jaki potrzebny jest na wykonanie prac montażowych.

Eksperci z kampanii nie tylko odpowiedzą na pytania, jakie rozwiązania wybrać i jak sprawnie zrealizować inwestycję związaną z wymianą stolarki budowlanej. Udzielą również informacji na temat programów wsparcia finansowego na działania związane z termomodernizacją budynku oraz wyjaśnią, jak ubiegać się o dotacje i pożyczki. Kampania „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” wystartowała 14 lipca i będzie realizowana do końca czerwca 2021. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie internetowej dobrymontaz.com.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.