Nasze ściany – odnawiamy i dekorujemy

Nierówne ściany, ubytki, surowe wnętrze lub zwykła chęć wprowadzenia zmian. Jak w prosty sposób ukryć wady konstrukcyjne, odświeżyć, a nawet całkowicie zmienić charakter pomieszczenia? Bogata oferta materiałów budowlanych z serii DIY pozwoli zastosować skuteczne rozwiązania, a łatwy montaż spowoduje, że pracę będziesz w stanie sprawnie wykonać bez pomocy fachowca.

Dobry pomysł na szybką zmianę? Pomyśl o przemalowaniu pomieszczenia na jeden z najmodniejszych kolorów tego sezonu. Jeśli zauważyłeś problem nierównych czy zabrudzonych ścian, a może po prostu zależy ci na nadaniu pomieszczeniu oryginalnego wyglądu, przyklej płyty gipsowo-kartonowe lub płyty dekoracyjne, popularnie zwanych panelami. Efekt? Ściana nie do poznania!

Classic salmon-colored sofa and gilded table on the background of a wall paneled wood  boards

Ściana jak z żurnala

Marzy ci się nowy kolor ścian, ale kompletnie nie masz pomysłu, który powinieneś wybrać? Inspiracji szukaj w magazynach, portalach i na blogach wnętrzarskich. Najmodniejsze kolory polecane w tym roku przez projektantów to przede wszystkim klasyczna biel, minimalistyczna, stalowa szarość, nasycony, lazurowy błękit przywodzący na myśl wakacyjne wspomnienia, elegancka marsala, odcień oliwki i khaki.

Chandeliers of different colors against the background of white wall boards

Żegnajcie nierówności

Niemal każdy, kto choć raz zrywał tapetę lub boazerię, szczególnie w starszym budownictwie, wie, że często kryją się pod nimi nierówności przez które wnętrze traci na atrakcyjności i staje się mniej funkcjonalne. Co zrobić, żeby w prosty sposób wyrównać ściany i jednocześnie unowocześnić pomieszczenie? Łatwą i szybką metodą wyrównywania ścian jest przyklejenie płyt gipsowo-kartonowych. Obecnie za pomocą płyt G-K możemy dowolnie aranżować przestrzeń, nie rezygnując przy tym z oryginalnych i modnych rozwiązań. Lekki, plastyczny i łatwy w montażu materiał pozwala uzyskać zdumiewające formy, a jedynym ograniczeniem w projektowaniu wnętrz pozostaje nasza wyobraźnia. Jeśli zdecydujesz się na oklejenie ścian, rozważ zastosowanie dekoracyjnych paneli, które pomogą nadać pomieszczeniu nietuzinkowy charakter. Montaż tego typu płyt to niezwykle prosta sprawa, nie wymagające konsultacji specjalisty. Najprostszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kleju, który nie wymaga od remontującego fachowych umiejętności, a przy tym nie zabrudzi pomieszczenia. W tego typu domowych rozwiązaniach sprawdzi się szybkoschnący klej Soudabond Easy z serii DIY marki Soudal. Dobrą wiadomością jest fakt, że jego stosowanie nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Klej zapewnia przy tym izolację termiczną i akustyczną, a w razie potrzeby spoinę można bez problemu pomalować farbą, aby nie odznaczała się od koloru ściany, płyty czy paneli.

Klejenie płyt gipsowo-kartonowych klejem Soudabond Easy – zobacz instrukcję video: kliknij film

Zobacz podobne artykuły: