Bezpieczne użytkowanie kominków i pieców

Pogoda za oknem nie rozpieszcza. Większość z nas spędza długie zimowe wieczory w zaciszu własnego domu, w którym komfortowa temperatura rekompensuje brak słońca. Jeżeli korzystamy ze źródeł ciepła w postaci pieców lub kominków, to pamiętajmy o ich prawidłowej konserwacji.

Piece kaflowe i kominki przydają pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, jednak bezwzględnie wymagają regularnych przeglądów. Wysoka temperatura wywiera niszczący wpływ na ich elementy konstrukcyjne, czego częstym następstwem jest problem nieszczelności. Dym, który może przeniknąć przez uszkodzone spoiny do wnętrza budynku, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Przy pomocy łatwego w aplikacji uszczelniacza do pieców marki Soudal samodzielnie wykonamy niezbędne naprawy.

Gwarancja najwyższej jakości

Uszczelniacz do pieców firmy Soudal charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do różnego rodzaju podłoży porowatych, takich jak kamień, beton oraz ceramika budowlana. Ponadto preparat jest odporny na działanie bardzo wysokich temperatur (do 1500°C). Po stwardnieniu tworzy spoinę, która nie pęka i nie kruszy się. Co istotne, nie zawiera w swoim składzie szkodliwego azbestu, gdyż formuła preparatu oparta jest na krzemianie sodu.

Zastosowanie uszczelniacza do pieców marki Soudal

Uszczelniacz do pieców marki Soudal powszechnie stosuje się do montażu, konserwacji i naprawy urządzeń piecowych. Możemy go wykorzystać do spoinowania m.in. kominków, wkładów kominkowych, pieców, opiekaczy oraz kotłów centralnego ogrzewania.

Jak aplikować?

Aplikacja uszczelniacza do pieców firmy Soudal nie jest skomplikowana i nie powinna sprawić nam trudności. Nakłada się go przy pomocy pistoletu na całkowicie czyste i odtłuszczone podłoże (powierzchnie porowate najlepiej lekko zwilżyć w celu zwiększenia przylegania). W ten sposób precyzyjnie wypełnimy wszystkie szczeliny, co zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania pieców i kominków w naszym domu.

Zobacz podobne artykuły:

21 grudzień 2018

Domowe ognisko

Kominek w domu jest niewątpliwie ozdobą salonu przez cały rok. Jego widok jest zawsze dużą atrakcją. Jednak zimą, a przede wszystkim w okolicach świąt, nabiera on szczególnego znaczenia. Wokół niego koncentruje się życie całej rodziny. Jeśli chcemy, aby czas przed kominkiem był wyjątkowy i niczym nie zmącony, zadbajmy wcześniej o jego konserwację.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.