BUDMA 2020, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o branży budowlanej

Z początkiem lutego rusza najnowsza edycja targów BUDMA, które co roku gromadzą tysiące przedstawicieli branży budowlanej z całej Europy. Jeżeli chcecie poznać nowości rynkowe, nawiązać cenne kontakty biznesowe, wziąć udział w niezwykle ciekawych pokazach lub porozmawiać o przyszłości budownictwa z profesjonalistami – nie może Was tam zabraknąć!

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu to prawdziwe branżowe święto i najważniejsza platforma spotkań producentów, inwestorów, dystrybutorów, wykonawców i architektów w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku w targach wzięło udział blisko 1000 wystawców, ale wszystko wskazuje na to, że podczas nadchodzącej odsłony imprezy (4-7 lutego) padnie nowy rekord. Organizatorzy pieczołowicie zadbali również o to, aby zwiedzający na nudę narzekać nie mogli – na gości czeka przebogaty program warsztatów, debat, mistrzostw oraz interaktywnych pokazów.

Wśród planowanych wydarzeń szczególną uwagę warto zwrócić na MONTERIADĘ, czyli pokazy prawidłowego montażu wyrobów stolarki otworowej, organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć „na żywo” proces instalacji okien, drzwi czy bram garażowych w wykonaniu fachowców. Pokazy realizowane będą codziennie na stoisku nr 1 w hali nr 5, a w rolę ich komentatora wcieli się znany dziennikarz i artysta estradowy – Ireneusz Bieleninik. Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. obejrzeć poszczególne etapy montażu okna z zastosowaniem Soudal Window System (SWS) – kompletnego systemu montażu stolarki okiennej opracowanego przez firmę Soudal, która jest wieloletnim Partnerem MONTERIADY. Technologia SWS to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje właściwe uszczelnienie styku okna ze ścianą zewnętrzną i w rezultacie skutecznie przeciwdziała ucieczce ciepła tą drogą. Zastosowanie systemu SWS diametralnie poprawia charakterystykę energetyczną budynku i znacznie obniża koszty ogrzewania.

Równie interesująco zapowiadają się 10. Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, które rozgrywane są cyklicznie co dwa lata podczas targów BUDMA. Ekipy dekarskie będą ze sobą rywalizować w czterech kategoriach konkursowych: dachy strome, dachy płaskie, dachy metalowe i fasady.  Zawody potrwają dwa dni (4-5 lutego) i odbędą się w hali nr 6. Oprócz tytułu najlepszej drużyny w Polsce, na zwycięzców czeka zaszczyt reprezentowania naszego kraju na Międzynarodowych Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy IFD w Pekinie.

Firma Soudal będzie Srebrnym Partnerem nadchodzących Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, a jej flagowe produkty dekarskie, takie jak super mocny klej-uszczelniacz Colozinc do blachodachówki, blach trapezowych i systemów orynnowania – zostaną wykorzystane przez uczestników podczas zmagań konkursowych. Szeroka oferta materiałów dekarskich Soudal,  które są odpowiedzią na potrzeby energooszczędnego budownictwa, zostanie także zaprezentowana na stoisku firmy w hali nr 6. Zwiedzający będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat m.in.: produktów Soudal do klejenia membran paroizolacyjnych (jednostronnie klejące taśmy Soudatape Connect i Soudatape Flex oraz klej uszczelniacz Vapourseal), taśmy paroprzepuszczalnej Soudatape Facade do doszczelniania i sklejania wszelkiego rodzaju połączeń membran paroprzepuszczalnych, taśmy aluminiowej Butylband z klejem butylowym do uszczelniania pokrycia dachu w miejscach, w których występuje połączenie z kominem, wyłazem czy oknem dachowym, oraz Soudatherm Roof – systemu gwarantującego  prawidłową termoizolację dachów, w skład którego wchodzą kleje poliuretanowe do szybkiego i trwałego mocowania materiałów izolacyjnych, pozwalające na ograniczenie konieczności łączeń mechanicznych.

Do zobaczenia w Poznaniu na targach BUDMA 2020!

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.