Ciepłe poddasze w mig!

Nikt nie lubi przedłużających się remontów, zwłaszcza wtedy, gdy są na tyle uciążliwe, że z konieczności wiążą się z tymczasową przeprowadzką. Na szczęście innowacyjne rozwiązania pozwalają skrócić czas wykonania niektórych robót do absolutnego minimum. Doskonałym tego przykładem jest pianka otwartokomórkowa Soudal do izolacji natryskowej. Pianka ta umożliwia skuteczne docieplenie dachu domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie jednego dnia!

Pokoje na poddaszu mają niezaprzeczalny urok. Odkryte belki doskonale odnajdują się w roli oryginalnej dekoracji wnętrza, a skośny strop stwarza możliwość niepowtarzalnej aranżacji wnętrza. Jeżeli jednak chcemy urządzić na poddaszu przytulną sypialnię czy pokój dziecięcy, to w pierwszym rzędzie powinniśmy zadbać o maksymalną szczelność dachu.

Efektywna termoizolacja poddasza jest istotna nie tylko w sytuacji, gdy zaadaptowane jest ono na cele mieszkaniowe – nie zapominajmy, że przez nieszczelny dach możemy tracić nawet do 30% ciepła przeznaczonego na ogrzewanie pomieszczeń znajdujących się na niższych kondygnacjach.

Izolacja w nowoczesnej odsłonie

Szybkie i skuteczne docieplenie dachu zagwarantuje nam pianka natryskowa Soudafoam SPF firmy Soudal. Jest to nowoczesny materiał izolacyjny, który stanowi doskonałą alternatywę dla takich rozwiązań, jak styropian czy wełna mineralna. Ponadto jego zastosowanie praktycznie eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych, które stają się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła. Podczas aplikacji pianka wielokrotnie zwiększa swoją objętość i precyzyjnie wypełnia izolowaną przestrzeń, tworząc tym samym jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę.

Docieplenie dachu w jeden dzień

Ogromną zaletą pianki otwartokomórkowej Soudafoam SPF jest możliwość bardzo szybkiego przeprowadzenia prac termoizolacyjnych – jeden dzień całkowicie wystarczy, aby profesjonalna ekipa wykonała przy jej pomocy warstwę izolacji cieplnej. Dzięki temu nie musimy się martwić, że prace nie zostaną ukończone w terminie i że dodatkowym kosztem całej inwestycji będą niedogodności w postaci mieszkania kątem u rodziny czy znajomych.

Zastosowanie Soudafoam SPF

Co więcej, Soudafoam SPF wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów, m.in. do:

  • cegły,
  • betonu,
  • drewna,
  • folii paroprzepuszczalnej, 
  • płyt OSB/MFP.

Idealnie sprawdzi się również przy ocieplaniu dachów o skomplikowanej konstrukcji. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, bez problemu uszczelnia newralgiczne elementy oraz miejsca trudno dostępne.

Zobacz podobne artykuły: