Jak przyspieszyć remont?

Przedłużające się prace remontowe potrafią skutecznie ostudzić entuzjazm, jaki rodzi się na myśl o nowym wyglądzie domu lub mieszkania. Zastosowanie specjalnych materiałów chemii budowlanej, takich jak błyskawiczny klej Soudabond Turbo, pomoże nam zrealizować przedsięwzięcie w planowanym terminie.

Początki zazwyczaj są trudne, ale zakończenia bywają jeszcze trudniejsze. Opóźnienia przy wykonywaniu remontu są tego doskonałym przykładem. Przysparzają one niewygód i niepotrzebnego stresu, często również generują dodatkowe koszty. Dlatego warto wybrać produkty, dzięki którym będziemy mogli przyspieszyć przeprowadzenie wielu prac.

Błyskawiczne rozwiązanie

Klej Soudabond Turbo marki Soudal to rozwiązanie, które diametralnie skróci czas remontu. Soudabond Turbo jest klejem poliuretanowym, przystosowanym do aplikacji pistoletem. Wyróżnia się bardzo szybkim chwytem początkowym, który gwarantuje pewne wstępne mocowanie i umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów już po 15 minutach. Klej ten ma idealną przyczepność do typowych materiałów budowlanych (może być aplikowany nawet na wilgotne podłoże) i nie spływa z powierzchni pionowych.

Zastosowanie Soudabond Turbo

Soudabond Turbo znajduje szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, dekoratorskich i montażowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Doskonale sprawdzi się przy mocowaniu:

  • listew, kasetonów, rozet i innych lekkich elementów dekoracyjnych i wykończeniowych do ścian i sufitów,
  • płyt i paneli izolacyjnych z różnego typu polistyrenu, poliuretanu, pianek fenolowych oraz wełny mineralnej i korka, na przykład przy wygłuszaniu i ocieplaniu kontenerów czy garaży.

Ponadto Soudabond Turbo idealnie sprawdzi się przy klejeniu elementów takich, jak:

  • parapety, ekrany i różnego rodzaju maskownice,
  • płyty gipsowo-kartonowe i włókno-cementowe w technologii suchej zabudowy,
  • płyty dekoracyjne drewnopochodne, z tworzyw sztucznych czy blach do większości podłoży budowlanych,
  • kształtki z ceramiki porowatej i betonu komórkowego przy budowie ścianek działowych i przepierzeń.

Zalety kleju Soudabond Turbo

Soudabond Turbo skraca czas wykonania prac związanych z montażem materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych o około 30%. Jest przy tym klejem wysokowydajnym – jedno opakowanie wystarcza do zamocowania około 14 m² paneli (przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm). Co więcej, gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną spojenia, a w razie potrzeby można go malować typowymi farbami.

Kolejną zaletę Soudabond Turbo stanowi jego maksymalna wydajność przez cały okres przydatności do użycia (24 miesiące), a to dzięki zaworowi Duravalve, który jest trwale szczelny i skutecznie zapobiega ucieczce gazu pędnego z opakowania. Duravalve jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów oraz nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej puszka z klejem była transportowana lub składowana. Ponieważ zawór ten bardzo dobrze współpracuje ze standardowymi pistoletami – umożliwia również bardzo komfortowe i precyzyjne dozowanie kleju.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.