DIY na świeżym powietrzu

Majsterkowanie w domu może być niezwykle przyjemne. Ale jeszcze więcej przyjemności potrafi dostarczyć wykonanie drobnych napraw lub prac dekoratorskich wokół domu, zwłaszcza gdy pogoda za oknem sprawia, że trudno usiedzieć w czterech ścianach. Poza bezchmurnym niebem potrzebujemy naprawdę niewiele: dobrych chęci, odrobinę kreatywności i sprawdzonych produktów, które ułatwią nam zadanie oraz pozwolą osiągnąć trwałe efekty.

Czy już uporządkowaliście po zimie swoje altany ogrodowe, tarasy i werandy? Jeżeli nie – warto zrobić to jak najszybciej. Niewykluczone, że śnieg czy topniejący lód nadwyrężyły ich nawierzchnię lub spowodowały inne uszkodzenia, z którymi trzeba będzie się uporać. Ale niezależnie od tego, czy zauważycie jakieś nieprawidłowości, czy nie – jako fani majsterkowania macie bardzo duże pole do popisu! Może odświeżycie np. wygląd ogrodowych mebli, tworząc wygodny komplet wypoczynkowy? Albo pokusicie się o małą metamorfozę otoczenia, przygotowując proste dekoracje z kwiatów? Zanim przystąpicie do realizacji swoich pomysłów, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w materiały, które odznaczają się odpornością na działanie wpływów atmosferycznych i promieniowanie UV. Wykonanie różnych prac na zewnątrz domu zdecydowanie ułatwią uniwersalne kleje-uszczelniacze z rodziny Fix All firmy Soudal na bazie polimerów hybrydowych SMX. Produkty te doskonale sprawdzą się w każdych warunkach i skleją niemal wszystkie materiały, w tym:

  • metale,
  • beton,
  • drewno,
  • ceramikę,
  • tworzywa sztuczne.

Elastyczność i wytrzymałość
z Fix All Flexi

Klej Fix All Flexi, główny reprezentant rodziny Fix All, łączy w sobie wysoką elastyczność i wytrzymałość. Z jego pomocą zamontujemy np. drewniane kratki do roślin pnących, unikając wiercenia otworów w ścianie. To naprawdę bardzo prosty i skuteczny sposób na uatrakcyjnienie strefy wejścia do domu, a także harmonijne wkomponowanie budynku w przestrzeń ogrodową. Fix All Flexi przyda się również przy klejeniu i fugowaniu płyt z kamienia naturalnego na tarasach i stopniach schodów zewnętrznych.

Klej do zadań specjalnych

Do mocowania na ścianie takich przedmiotów, jak donice z ozdobnymi kwiatami, najlepiej zastosować supermocny Fix All High Tack lub Fix All X-Treme Power. Jego ekstremalnie wysoka siła chwytu początkowego zapewnia przenoszenie obciążeń nawet do 400 kg/m2! Donice możemy dodatkowo ozdobić, przyklejając do nich np. kolorowe kamyki.

A oprócz tego…

Kleje Fix All są także przydatne podczas drobnych napraw mebli ogrodowych. Przykładowo Fix All Turbo łączy nierozerwalnie już po 20 minutach. Z jego pomocą w błyskawicznym tempie przykleimy odłamaną nogę lub podłokietniki do drewnianego krzesła. Jeżeli problemem jest niestabilny szklany blat stołu – rozwiązanie stanowi idealnie przejrzysty Fix All Crystal. W sytuacji, gdy potrzebna jest niewidoczna spoina, możemy również sięgnąć po Fix All High Tack Clear. Poza krystaliczną czystością wyróżnia się on bardzo wysoką wytrzymałością spojenia i nie wymaga mechanicznego unieruchamiania klejonych elementów.

Zobacz podobne artykuły:

10 listopad 2023

Jakie szafki do kuchni?

Odpowiedni dobór szafek do kuchni to jeden z podstawowych warunków jej komfortowego użytkowania. W poniższym tekście znajdziesz kilka wskazówek, które będę pomocne w podjęciu właściwej decyzji.