Abc ciepłego montażu okien, czyli ciepło nie ucieknie już nigdy

Budujesz dom. Taki, o jakim zawsze marzyłeś. Zaopatrzyłeś się w wielofunkcyjne narzędzia i zaplanowałeś szereg nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, które pomogą zminimalizować koszty wykorzystanej energii. A czy aby na pewno wiesz, skąd ucieka najwięcej ciepła? Okazuje się, że nieprawidłowy montaż stolarki okiennej może przypomnieć o sobie w bardzo w krótkim czasie w postaci widocznych strat energii. Czy istnieje skuteczne, kompleksowe rozwiązanie które sprawi, że ciepło już nigdy nie ucieknie z twojego domu?

Energooszczędność modna i niezawodna

Rosnące wymagania w dziedzinie izolacji cieplnej nie pozostawiają nam wyboru – energooszczędność to podstawowe kryterium, które powinno się brać pod uwagę, wybierając zarówno stolarkę, jak i sposób montażu. Najwyższe parametry izolacyjne zapewniają dobre okna i prawidłowo wykonany montaż, gwarantujący długotrwałe uszczelnienie, komfort cieplny oraz niskie koszty ogrzewania.

iStock_000046272178_Medium

Źródło ucieczki ciepła

Czy wiesz, czym dokładnie są mostki termiczne? Jeśli do tej pory to pojęcie było ci obce, teraz koniecznie je zapamiętaj. Mostki termiczne są to miejsca z których następuje wzmożona ucieczka ciepła, mogą zwiększać zapotrzebowanie domu na energię nawet o 20%, znacząco podnosząc koszty jego ogrzewania. Aby uniknąć strat ciepła, już na etapie projektu, a później wykonania, powinieneś zadbać o rozwiązania, które pozwolą zachować ciągłość izolacji cieplnej. Miejsca charakteryzujące się gorszą izolacyjnością termiczną to łatwa droga do ucieczki ciepła, ale także skraplania się pary wodnej, a w następstwie zawilgocenia materiałów czy przemarznięcia ściany w sezonie jesienno-zimowym.

ABC ciepłego montażu

Prawidłowy montaż okien powinien spełniać wysokie wymagania szczelności, izolacji termicznej i akustycznej. Kompleksowe spełnienie tych trzech warunków gwarantuje montaż trójwarstwowy (zwany także ciepłym montażem), opierający się na zasadzie “Szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Ten szczególny rodzaj montażu polega na stosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach. Warstwa wewnętrzna stanowi „tarczę ochronną” dla warstwy izolacji termicznej, uniemożliwiając przenikanie do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. Warstwa środkowa zapewnia trwałe zamocowanie i pewną izolację, natomiast warstwa zewnętrzna zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz budynku. Takim właśnie innowacyjnym rozwiązaniem jest wspomniany Soudal Window System. Innymi słowy, SWS opracowany z myślą o budownictwie energooszczędnym to profesjonalny zestaw produktów do montażu stolarki okiennej sprawdzający się zarówno w zwykłym budownictwie, jak i przy tak wymagających, energooszczędnych projektach.

A 3d maded house on a white background

Pamiętaj, że tylko sprawdzone i profesjonalne rozwiązania pomogą zatrzymać ciepło w twoim domu. Chcesz uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z wysokością rachunków za energię? Pomyśl o ciepłym montażu okien przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Ciepły montaż to najlepsza inwestycja na przyszłość.

Dowiedz się więcej: www.cieplymontaz.com.pl

 

 

 

Zobacz podobne artykuły:

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.