Dach bez przecieków

Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie dach nie ochroni domu przed negatywnymi skutkami zmian atmosferycznych, jeżeli nie zostanie prawidłowo uszczelniony. Zniszczenia na skutek działania silnego wiatru, intensywnych opadów deszczu czy topniejącego w promieniach słońca śniegu, mogą być bardzo duże. Czy możemy temu zaradzić? Tak!

Estetyczne walory dachu widoczne są na pierwszy rzut oka. Jedni preferują dach płaski, drudzy dwuspadowy, a jeszcze inni kopertowy. Jednak o tym, czy został zbudowany zgodnie z regułami sztuki dekarskiej, zwykle przekonujemy się dopiero podczas testu w postaci np. ulewnego deszczu. Wilgotna plama na suficie, zacieki na ścianach lub zalane pomieszczenia mogą być następstwem zastosowania niskiej jakości materiałów do klejenia i uszczelniania pokryć dachowych. Przeciekający dach to poważny problem, który może skutkować koniecznością przeprowadzenia kosztownego remontu. Dlatego polecamy Wam zapoznanie się z produktami dekarskimi najwyższej jakości, które są dostępne w sklepach budowlanych praktycznie we wszystkich miastach Polski. Przetestowaliśmy kilka produktów, które są łatwe w aplikacji, a przede wszystkim niezawodne:

Colodach to elastyczna masa poliuretanowa, opracowana z myślą o klejeniu i uszczelnianiu dachówek ceramicznych i betonowych. Stanowi wygodne rozwiązanie w przypadku dachówek wymagających obcięcia ze względu na kształt dachu – skutecznie zastępuje mocowanie zamkiem, klamrą lub zaprawą. Colodach jest obecnie dostępny w czterech kolorach: szarym, czarnym, brązowym i ceglastym.

Roof repair - laying tiles

Z kolei Colozinc, którego formuła opiera się na opatentowanej przez Soudal technologii polimerów SMX, przeznaczony jest do klejenia i uszczelniania blach dachowych. Idealnie sprawdza się również przy montażu i naprawie rynien oraz uszczelnianiu dylatacji dachu. Obydwa kleje-uszczelniacze odznaczają się perfekcyjną przyczepnością do większości podłoży budowlanych, wykazują odporność na działanie wielu chemikaliów i czynników atmosferycznych oraz dają się malować po utwardzeniu spoiny.
Szczelną obróbkę komina czy włazu dachowego wykonamy przy użyciu taśmy Soudaband. Jest ona gotowa do natychmiastowego zastosowania, a możliwość wyboru wariantu kolorystycznego (aluminium lub grafit) – ułatwia jej dopasowanie do podłoża pod względem estetycznym.

Soudal proponuje również taśmy przeznaczone do łączenia, uszczelniania i naprawy membran dachowych. Soudatape Facade, Soudatape Flex oraz Soudatape Connect wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością oraz niewrażliwością na wilgoć i duże wahania temperatury. Posiadają warstwę kleju bez rozpuszczalników i są bardzo dobrze przyczepne do typowych powierzchni, z wyjątkiem bitumu i teflonu.
Zatrudniając ekipę warto mieć pewność, że materiały na jakich pracują, zagwarantują najwyższy standard wykonania prac w naszym domu. Wiadomo, nikt nie chce uczyć się na błędach, skoro można zadziałać prewencyjnie, tym bardziej że pomyłki budowlane mogą nas kosztować naprawdę sporo!

Zobacz podobne artykuły:

09 marzec 2020

Ciepłe poddasze w mig!

Nikt nie lubi przedłużających się remontów, zwłaszcza wtedy, gdy są na tyle uciążliwe, że z konieczności wiążą się z tymczasową przeprowadzką. Sprawdź, jak skrócić czas niektórych prac, np. szybko docieplić dach.

13 listopad 2019

Szczelny dach - spokojna głowa!

Z dobrym dachem jest trochę jak ze zdrowiem: zazwyczaj nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi, dopóki jego stan nie pogorszy się w odczuwalny sposób. Dowiedz się, jak przygotować dach na sezon jesienno-zimowy.

29 listopad 2018

Do czego służą uszczelniacze dekarskie?

Aby dach służył nam jak najlepiej i jak najdłużej, niezbędny jest jego regularny przegląd, przynajmniej co kilka sezonów. Jeśli zostaną stwierdzone jakiekolwiek usterki, to warto od razu zająć się ich naprawą. Inaczej defekty będą się pogłębiać, a ich usunięcie może okazać się bardzo kosztowne. W przypadku awaryjnych napraw na dachach doskonale sprawdzi się uszczelniacz dekarski.