Ekologiczny klej T-REX do pokoju dziecka

Remont pokoju dziecięcego wymaga szczególnych przygotowań, nie tylko w zakresie projektu architektonicznego, ale również doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Szczególnie ważne jest zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia dziecka ekologicznych klejów, takich jak bezbarwny T-REX marki Soudal.

Nieodpowiednio dobrany klej do wykonania nawet drobnych prac dekoratorskich w pokoju dziecka może stanowić przyczynę poważnych podrażnień oczu i dróg oddechowych malca. Niestety, większość dostępnych w sklepach klejów wydziela w trakcie aplikacji i schnięcia szkodliwe substancje, które mogą pogłębić objawy alergii lub astmy u dziecka. Dlatego Soudal zadbał o stworzenie ekologicznych produktów, które są szczególnie polecane do zastosowania w pokojach najmłodszych członków rodziny.

Produktem całkowicie nieszkodliwym, z pomocą którego można trwale umocować elementy budowlane, a także połączyć materiały dekoracyjne jest klej montażowy T-REX bezbarwny. Posiada on znak EMICODE® EC1 plus, umieszczany na opakowaniach certyfikowanych produktów (w tym budowlanych), których emisja lotnych związków do otoczenia jest na bardzo niskim poziomie lub jest równa zeru. Produkty o kontrolowanej emisji substancji lotnych są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska.

T-REX bezbarwny jest bardzo prosty w użyciu i trzyma już po jednej sekundzie od dociśnięcia, dlatego z powodzeniem stosowany jest w pracach typu DIY (zrób to sam). Aplikuje się go pasmami lub punktowo za pomocą ręcznego pistoletu. Zaraz po wyschnięciu staje się bezbarwny, a więc łączenia w praktyce są zupełnie niewidoczne. Ponadto można je malować.

Doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy trzeba skleić chwiejące się nogi krzesła, urwane uchwyty od szafki lub umocować listwę przypodłogową. Rekomendowany jest do klejenia materiałów z drewna, szkła, korka, styropianu, gipsu, ceramiki, metalu, a nawet betonu. Przeznaczony do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz domu.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.