Ekspresowe silikonowanie w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym szkodliwe działanie wilgoci może szczególnie dać się we znaki. Dlatego tak istotne jest wykonanie niezbędnych uszczelnień w newralgicznych miejscach, takich jak łączenia między urządzeniami sanitarnymi a ścianą. Za pomocą silikonu sanitarnego Express firmy Soudal zrealizujemy całe przedsięwzięcie w rekordowo krótkim czasie.

Położenie fug silikonowych wokół wanny, kabiny prysznicowej czy też kompaktu WC to zadanie, z którym bez problemu poradzimy sobie samodzielnie. Jeżeli jednak uszczelnienie ma dobrze pełnić swoją funkcję i skutecznie zabezpieczać miejsca styku urządzeń sanitarnych ze ścianą lub podłogą przed działaniem wilgoci, silikonowanie w łazience musimy przeprowadzić starannie, a przede wszystkim – z zastosowaniem odpowiedniego produktu. Doskonałym rozwiązaniem jest silikon sanitarny Express marki Soudal, który nie tylko da nam gwarancję wysokiego standardu higienicznego w łazience, ale również umożliwia błyskawiczne osiągnięcie celu.

pracownik Soudal zajmujący się silikowaniem białej wanny akrylowej

Jak długo schnie silikon?

Czas potrzebny na całkowite wyschnięcie silikonu sanitarnego szacuje się na około 24 godziny. Zanim to nastąpi, nowo wykonana spoina powinna być chroniona przed zamoczeniem. Jeżeli jednak do spoinowania urządzenia sanitarnego, np. silikonowania wanny zastosowaliśmy silikon Express z portfolio firmy Soudal, to możemy skorzystać z tego urządzania już po 2 godzinach od momentu aplikacji preparatu. Dlaczego? Ponieważ tyle czasu wystarczy, aby silikon sanitarny Express zyskał wodoodporne właściwości.  Lista zalet tego preparatu jest jednak o wiele dłuższa.

Zalety silikonu sanitarnego Express

Silikon sanitarny Express jest uszczelniaczem o utwardzaniu neutralnym, który ma perfekcyjną przyczepność zarówno do podłoży porowatych, jak i nieporowatych, w tym do betonu, kamienia, muru, cegły, aluminium, drewna (również pokrytego powłokami malarskimi), szkła oraz powierzchni szkliwionych, PCV, poliwęglanu, akrylu i wielu innych tworzyw sztucznych, szkła. Nie należy go przy tym stosować do PE, PP, teflonu i kamienia naturalnego. Dzięki nowoczesnym substancjom konserwującym, silikon ten jest długotrwale odporny na działanie wilgoci, grzybów i pleśni. Co więcej, po utwardzeniu jest trwale elastyczny i wykazuje wysoką odporność na wszelkie wpływy atmosferyczne.

silikonowanie-toalety-w-lazience

Spektrum zastosowań silikonu sanitarnego Express

Kolejnym atutem tego silikonu jest szeroki zakres zastosowań. Preparat ten jest powszechnie używany m.in. do:

  • silikonowania fug
  • wykonywania błyskawicznych elastycznych uszczelnień w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności, takich jak łazienki, kuchnie i pralnie kuchniach,
  • uszczelniania łączeń między umywalką lub zlewozmywakiem a ścianą,
  • spoinowania wanien, brodzików i kabin prysznicowych (również akrylowych i z PCV),
  • wykonywania narażonych na wilgoć uszczelnień w pomieszczeniach oraz urządzeniach chłodniczych i wentylacyjnych.
samodzielne-silikonowanie-w-lazience

Aplikacja silikonu sanitarnego Express

Nie bez znaczenia jest także bardzo łatwa aplikacja tego preparatu. Silikon sanitarny Express nakłada się przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy na odpowiednio przygotowane podłoże (musi być ono suche i czyste). Aby uzyskać prostą linię spoiny, okolice fugi należy osłonić taśmą malarskiej. Kiedy wykonamy już spoinę, należy ją wyprofilować przy pomocy szpachelki, zwilżonej np. wodnym roztworem mydła. Ostatnim etapem jest usunięcie taśmy malarskiej natychmiast po obróbce fugi.  

Zobacz podobne artykuły: