My się deszczu nie boimy!

Globalne ocieplenie zmieniło „układ sił” na świecie do tego stopnia, że coraz częściej musimy radzić sobie ze skutkami nawałnic w Polsce. Nawet krótka wichura,  może ujawnić poważny problem, jakim jest nieszczelny dach lub uszkodzona rynna. A więc bądźmy mądrzy przed szkodą.

Jeżeli mamy nieszczelne pokrycie dachowe to nie ma co oszczędzać, ponieważ koszty napraw będą znacznie wyższe od kosztów zniszczeń. Zalane pomieszczenia, zacieki, plamy pleśni na suficie, a w najgorszym wypadku zniszczona instalacja elektryczna to potencjalne konsekwencje nieszczelnego dachu.

Również przeciekająca rynna może narazić nas na niepotrzebne wydatki. Woda deszczowa, która nie jest w odpowiedni sposób odprowadzana z dachu, prędzej czy później spowoduje uszkodzenie tynków i ścian. Dlatego w celu wczesnego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości, konieczne jest systematyczne sprawdzanie stanu technicznego dachu i rynien.

Przetestowaliśmy produkty Soudal, z pomocą których można samodzielnie zlikwidować miejsca przecieków, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli. Wybrane przez nas produkty do awaryjnych napraw pokryć dachowych i rynien są łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Warto mieć je zawsze pod ręką, szczególnie w sezonie burzowym 😉

Wasser Stop marki Soudal to gotowa do użycia elastyczna powłoka do impregnacji dachów. Doskonale przylega do wszelkiego rodzaju powierzchni i materiałów dekarskich, w tym do papy, betonu, kamienia, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła oraz PCV. Możemy ją z powodzeniem zastosować do naprawy pokryć dachowych nawet podczas ulewnego deszczu. Wasser Stop jest wysoce odporny na promieniowanie UV i szeroki zakres temperatur.

Przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych idealnie sprawdzi się specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal. Charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepnością m.in. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Co istotne, może być używany na wilgotnych powierzchniach. Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych, jednak ze względu na zawartość rozpuszczalników nie należy go stosować do polistyrenu i podłoży wrażliwych chemicznie.

Obróbki dekarskie masztów antenowych i włazów dachowych oraz uszczelnienia szwów i rozerwań w rynnach możemy wykonać przy użyciu taśmy Soudaband z bitumicznym lepiszczem. Nie wymaga ona podgrzewania i jest znakomicie przyczepna do większości materiałów budowlanych. Taśma Soudaband dostępna jest w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym.

Z kolei Colozinc firmy Soudal to wyjątkowo mocny klej-uszczelniacz do blach dachowych i systemów orynnowania. Klej ten jest niewrażliwy na działanie skrajnych czynników atmosferycznych i wiele chemikaliów. Colozinc po utwardzeniu daje się malować wszelkimi rodzajami farb, dzięki czemu z łatwością zadbamy o estetykę uszczelnienia.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.