Prace remontowe w sezonie jesienno-zimowym, cz. I – piana montażowa

Jesteś w trakcie remontu i obawiasz się, że nagły spadek temperatury i pogorszenie warunków atmosferycznych może ograniczyć, a nawet całkowicie  wstrzymać montaż okien lub drzwi zewnętrznych. Kiedyś rzeczywiście tak było, ale dzisiaj dostępne są na rynku pianki montażowe, które nadają się do użycia w okresie zimowym.  Montażowa piana pistoletowa Soudafoam Maxi Express do -25°C. rekomendowana jest przez ekspertów do zastosowania nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych!

iStock_000059660414_Medium
Zaplanowany remont w praktyce często trwa kilka miesięcy dłużej, niż przewidywaliśmy i nie wszystkie prace możemy wykonać zgodnie z założonym harmonogramem. Jeśli termin montażu stolarki otworowej wypadnie  jesienią lub zimą musimy zwrócić szczególna uwagę na to, czy pianka użyta przy montażu nadaje się do pracy w sezonie zimowym. Pianka ta nie spływa z powierzchni pionowych w czasie nakładania w szczelinę i mimo ograniczonej zawartości  wilgoci w powietrzu w niskich temperaturach –  prawidłowo przyrasta wypełniając pustą przestrzeń miedzy oknem a murem. Powstaje w ten sposób trwała izolacja termiczna i akustyczna okna, która dobrze przylega do podłoża i chroni przed ucieczką ciepła z wewnątrz na zewnątrz pomieszczenia. Pianka montażowa przeznaczona do użycia w dodatnich temperaturach nie nadaje się do aplikacji zimą, gdyż nie rozpręży się w odpowiedni sposób i nie zagwarantuje długotrwałego szczelnego zabezpieczenia. Wręcz przeciwnie, może być powodem wypaczania profili okiennych i uszkodzenia okien . Wówczas nawet najwyższej klasy zakupione przez nas okna czy drzwi nie zachowają gwarantowanych przez producenta wysokich parametrów termoizolacyjnych i użytkowych. a konsekwencje tego wadliwego montażu odczujemy „ na własnej skórze i w kieszeni”. Takie ryzyka eliminuje specjalnie opracowana na sezon zimowy wysokowydajna i szybko utwardzalna pianka Soudafoam Maxi Express do -25oC.

Michał Sawicki, ekspert Soudal*: „Specjalna formuła pianki znakomicie radzi sobie z niskim poziomem wilgotności otoczenia, co w praktyce oznacza, że nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych. W niskich temperaturach ma dwukrotnie wyższą przyczepność do podstawowych podłoży budowlanych tj.: aluminium, drewno, PVC, beton, niż wymagają tego polskie przepisy:” Kiedy już wiemy jak ważną rolę w montażu w sezonie jesienno-zimowym odgrywa odpowiednio wybrana pianka montażowa to należy jeszcze zwrócić uwagę na jej wydajność. Soudafoam Maxi Express -25oC wyposażona została w innowacyjny super szczelny zawór Duravalve Soudal. Zapewnia on maksymalną wydajność pianki z puszki przez cały okres jej przydatności do użycia, tzn. 24 miesiące.

* Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej dla profesjonalistów i odbiorców indywidualnych. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na innowacyjne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków osiągnął wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej.

Zobacz podobne artykuły:

22 listopad 2019

Genialnie łatwe uszczelnianie

Planujesz większy remont? Przed Tobą takie zadania, jak uszczelnianie przepustów rurowych lub wypełnianie pustych przestrzeni między krokwiami na poddaszu? Sprawdź, w jaki sposób ułatwić sobie te zadania.

28 styczeń 2016

Ciepło przy moim oknie

Przez okna mamy ciągły kontakt ze światem i to właśnie one wpływają na wygląd naszego mieszkania czy domu. Ale na tym nie kończy się ich rola! Okna wpuszczają dzienne światło, izolują od hałasu i chronią przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Sprawiają, że czujemy się bezpieczni. Ale nie zawsze.