Soudal partnerem kampanii „Dobry Montaż – Budujesz dla pokoleń”

 „Budujesz dla pokoleń” to hasło najnowszej odsłony kampanii społecznej DOBRY MONTAŻ, której główny cel stanowi edukacja Polaków w zakresie proekologicznych rozwiązań dla budownictwa. Akcja organizowana jest przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) wraz z partnerami, w gronie których wzorem ubiegłych lat znajduje się autor energooszczędnego systemu montażu stolarki okiennej i drzwiowej SWS – firma Soudal.

Pole naszej odpowiedzialności rozciąga się na przyszłe pokolenia i mamy wpływ na stan środowiska naturalnego, w którym będą one żyć – tak można streścić założenia różnorodnych działań ukierunkowanych na rozwijanie świadomości ekologicznej ludzi na całym świecie i zainicjowanie pozytywnych zmian. Na tych fundamentach opiera się również akcja DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ, która w zamyśle organizatora, czyli Związku POiD, ma zachęcić Polaków do sięgania po przyjazne dla środowiska rozwiązania z zakresu instalacji wyrobów stolarki budowlanej. W ramach kampanii prezentowane są nie tylko energooszczędne technologie, ale również korzyści, jakie płyną z ich stosowania przy budowie lub remoncie domów i mieszkań.

Kampania DOBRY MONTAŻ, która promuje ideę prawidłowej instalacji okien i drzwi, została zainaugurowana w 2014 roku. Firma Soudal zaangażowana jest w tę inicjatywę w charakterze wieloletniego partnera, a hasło bieżącej odsłony akcji – „Budujesz dla pokoleń” – jest jej szczególnie bliskie. Dla Soudal poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy jakości środowiska naturalnego, komfortu użytkowania budynku oraz budżetu domowników – jest podstawowym celem strategicznym.

system-montazu-i-izolacji

Jednym z osiągnięć firmy na tym polu jest nowoczesny system ciepłego montażu okien i drzwi Soudal Window System (SWS), który gwarantuje skuteczne i trwałe uszczelnienie styku stolarki ze ścianą zewnętrzną dzięki zastosowaniu trzech warstw izolacji, a mianowicie pianki poliuretanowej (materiału izolacyjnego) oraz taśm lub płynnych membran paroizolacyjnych, chroniących piankę przed zawilgoceniem i degradacją zarówno ze strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. System ten przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych w warstwie izolacji, czego rezultatem jest diametralne ograniczenie strat ciepła w budynku, mniejsza emisja zanieczyszczeń do atmosfery i niższe rachunki za ogrzewanie.

Jednak starania, jakie podejmuje Soudal z myślą o bezpieczeństwie ekologicznym przyszłych pokoleń, widoczne są również na innych poziomach. Efektem tych starań są m.in.:

  • energooszczędne procesy produkcyjne (w niektórych fabrykach firmy już dziś wykorzystuje się energię słoneczną, a w planach inwestycyjnych przewiduje się wykorzystanie także energii wiatrowej i geotermalnej),
  • produkty charakteryzujące się minimalną emisją substancji lotnych (doskonałym przykładem jest tutaj klej-uszczelniacz nowej generacji Fix All, oznaczony certyfikatem EC1 Plus),
  • ekologiczne opakowania w postaci cienkościennych kartuszy (przyczyniają się one do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów o około 285 ton rocznie), opakowania z folii aluminiowej oraz opakowania wyprodukowane w 75% z tworzywa PCR, które pochodzi z odpadów postkonsumenckich i może być wielokrotnie przetwarzane.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.