Wyciszenie w środku miasta

Wygodne mieszkanie w pięknej dzielnicy. Wokół parki, ścieżki rowerowe, place zabaw… słowem: sielanka. Czy coś może zakłócić nam spokój? Niestety, choćby kłótnia sąsiadów, głośna muzyka zza ściany, remont w mieszkaniu obok czy szum samochodów przejeżdżających pobliską ulicą. Na szczęście istnieją proste i skuteczne sposoby, aby zminimalizować te hałasy.

Dźwięki, które przedostają się do naszego mieszkania, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Sprawdzonym sprzymierzeńcem w walce z hałasem jest okładzina korkowa. Korek to naturalny i ekologiczny materiał, który możemy położyć zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Zamontowany na ścianach wytłumi dźwięki zewnętrzne, z kolei korek na podłodze znakomicie wyciszy odgłosy wewnętrzne, np. odgłosy kroków.

Do położenia okładziny korkowej nie potrzebujemy pomocy fachowca. Z pewnością jednak warto wybrać dobrej jakości klej, dzięki któremu efekt naszej pracy będzie trwały. Doskonale sprawdzi się tutaj klej do korka 22 A firmy Soudal. Wyróżnia się on wysoką siłą spajania i ma idealną przyczepność do typowych podłoży porowatych, m.in. do betonu, cegły, kamienia, tynku i drewna. Dodatkowo klej ten nie zawiera rozpuszczalników i jest bezpieczny dla otoczenia oraz zdrowia człowieka. Po utwardzeniu staje się w pełni wodoodporny i niepalny.

Aplikacja kleju sama w sobie nie jest trudnym zadaniem. Prace powinniśmy zacząć od wyrównania, wyczyszczenia i osuszenia powierzchni, na którą położymy okleinę korkową. Klej nakładamy równo szpachelką. Na położenie korka mamy około 10 minut od momentu aplikacji kleju. Aby okładzina dobrze przylegała do podłoża – dociskamy ją wałkiem.

Naturalny wygląd korka sprawia, że materiał ten idealnie wpisuje się w aranżacje wnętrz inspirowane przyrodą. Często używa się go również w pokojach alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu i jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości.

Zobacz podobne artykuły: