Wywiad z Tomaszem Marczyńskim z Lotto Soudal po pierwszych etapach Tour de France

Jakie są Twoje wrażenia po pierwszych dniach i etapach Tour de France?

Jest to bardzo stresujący wyścig, szczególnie trudne były dla naszego zespołu pierwsze dni. Wszyscy chcą pozostać na przodzie, nie jest łatwo. Jednak myślę, że zespołowi Lotto Soudal idzie dobrze. Na czwartym etapie Andre Greipel miał bardzo dobry sprint – naprawdę był bardzo bliski zwycięstwa. Najbliższe dni będą bardzo ciekawe, zobaczymy co uda nam się zrobić. Ja mam bardzo dobre i pozytywne nastawienie.


Mówisz, że wyścig jest stresujący. Czy jest duża różnica w porównaniu do innych wyścigów, w których brałeś udział?

Tak, to się czuje od samego początku. Inne drużyny robią wszystko, żeby prowadzić, jest ostra walka o pozycję. W innych wyścigach drużyny walczą o pozycję głównie przez ostatnie 20. kilometrów. Na Tour de France jest zupełnie inaczej. Walka o pozycję zaczyna się 70. kilometrów przed metą…

Miałeś dwa wypadki? Jak się czujesz?

Tak, miałem dwa wypadki, ale miałem dużo szczęścia. Naprawdę mogło być znacznie gorzej, cieszę się, że nadal tu jestem. Wracam do siebie, mogę już prawie normalnie jechać.


Tiesj Benoot, twój młodszy kolega z zespołu Lotto Soudal, musiał zrezygnować z powodu obrażeń…

Bardzo mi przykro z tego powodu. Najważniejsze, żeby jak najszybciej wrócił do zdrowia, odpoczął i wtedy może myśleć o kolejnych wyścigach. Mieliśmy plan na ten etap: prawdopodobna była ucieczka Tiesja Benoota, Jelle’a Vanenderta i moja. Jeżeli w grupie uciekającej masz dwie dodatkowe osoby, to jest dużo więcej możliwości w finale. Upadek Tiesja pokrzyżował nasze plany – wielka szkoda, ale niestety nie mamy na to wpływu. Walczymy dalej!

Za Wami pierwsze etapy sprinterskie i trochę gór. Czego oczekujesz w drugim i trzecim tygodniu wyścigu?

Jak powiedziałem wcześniej – na razie czuję się dobrze. Myślę, że sporo okazji przede mną i jeżeli wszystko dobrze się ułoży na kolejnych etapach, to podejmę próby ucieczki i oderwania się od grupy.

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Zapisz

Zobacz podobne artykuły:

29 czerwiec 2022

Rowerowe lato 2022 z firmą Soudal

Wakacyjne miesiące jak zwykle będą pełne kolarskich atrakcji. 1 lipca rozpocznie się bieżąca edycja wyścigu Tour de France, a 30 lipca – wyścigu Tour de Pologne. W obu imprezach weźmie udział profesjonalna drużyna kolarska Lotto Soudal, której sponsorem jest firma Soudal. Dodatkowo na Tour de Pologne 2022 firma będzie obecna jako partner wydarzenia.