Rowerowe lato 2022 z firmą Soudal

Wakacyjne miesiące jak zwykle będą pełne kolarskich atrakcji. 1 lipca rozpocznie się bieżąca edycja wyścigu Tour de France, a 30 lipca – wyścigu Tour de Pologne. W obu imprezach weźmie udział profesjonalna drużyna kolarska Lotto Soudal, której sponsorem jest firma Soudal. Dodatkowo na Tour de Pologne 2022 firma będzie obecna jako partner wydarzenia.

Fani dwóch kółek, którzy przez cały rok z tęsknotą wyczekiwali nowej dawki sportowych wrażeń, mogą już odetchnąć z ulgą: największe kolarskie święto zbliża się wielkimi krokami! Z początkiem lipca wybitni kolarze z całego świata staną do rywalizacji na trasie Wielkiej Pętli, a pod koniec miesiąca – na starcie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, czyli Tour de Pologne. Kibice ekipy Lotto Soudal, sponsorowanej przez Soudal, będą mogli przez ponad miesiąc płynąć na fali pozytywnej energii, ponieważ na obu wydarzeniach nie zabraknie kolarzy ścigających się w barwach belgijskiej drużyny.

Tour-de-France

Tour de France 2022 będzie już 109. odsłoną najważniejszej imprezy kolarskiej na świecie (przypominamy, że wydarzenie organizowane jest – uwaga – od 1903 roku!). Wyścig wystartuje 1 lipca w Kopenhadze, a finałowe zmagania zawodników będzie można obserwować 24 lipca (meta tradycyjnie zlokalizowana jest w Paryżu). Zaplanowana trasa Tour de France 2022 mierzy 3350 kilometrów, a po drodze kolarze przejadą przez takie miasta, jak Vejle (Dania), Binche (Belgia), Aigle (Szwajcaria) czy Carcassonne (Francja). Jak to zwykle w sporcie bywa, trudno przewidzieć, który kolarz  pokona 21 etapów wyścigu z najlepszym wynikiem, ale pewne jest, że firma Soudal – międzynarodowy lider sektora chemii budowlanej – ze wszystkich sił będzie dopingować członków belgijskiego zespołu kolarskiego Lotto Soudal, z którym związana jest w charakterze sponsora od 2015 roku.

zespol-kolarski-Lotto-Soudal

Kolarskie emocje, jakie w miłośnikach dwóch kółek rozbudzi Tour de France 2022, niewątpliwie szybko nie opadną, ponieważ zaledwie 6 dni po zakończeniu Wielkiej Pętli wystartuje kolejna prestiżowa impreza kolarska – Tour de Pologne 2022. Wydarzenie to odbędzie się konkretnie w dniach 30 lipca – 5 sierpnia. Liczący 7 etapów wyścig rozpocznie się w Kielcach, a zakończy w Krakowie, kolarze pokonają trasę o łącznej długości ponad 1226 kilometrów. W tegorocznej, 79. edycji Tour de Pologne firma Soudal będzie wspierała zawodników drużyny Lotto Soudal jako sponsor zespołu, a także dbała o wyśmienite samopoczucie wszystkich uczestników jako partner imprezy. Soudal, który silnie identyfikuje się z wartościami sportowców i dla którego celem jest dążenie do perfekcji poprzez ciężką pracę oraz realizowanie ambitnych zadań, nie zapomniał oczywiście o kibicach. Więcej informacji na temat atrakcji, które firma przygotowała dla fanów kolarstwa z okazji Tour de Pologne 2022, będzie można niebawem znaleźć na profilu FB Soudal Polska. Obserwujcie nas!

Zobacz podobne artykuły: