Dodatkowa powierzchnia do wypoczynku

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w centrum miasta, czy też na cichym podmiejskim osiedlu – potrzebujemy miejsca do wypoczynku i spotkań z najbliższymi. Najczęściej taką rolę odgrywa pokój dzienny. Jednak w trakcie sezonu letniego każdy z nas potrzebuje choćby krótkiego odpoczynku na świeżym powietrzu. Świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu może być często niedoceniany przez nas balkon.

Jednym z najważniejszych elementów balkonu jest podłoga, ponieważ to ona w głównej mierze przyciąga nasz wzrok i w dużym stopniu odpowiada za pierwsze wrażenie. Jeżeli zależy nam na spójności wystroju, warto zadbać o to, aby podłoga na balkonie była podobna do podłogi w mieszkaniu. Szeroka gama kolorów oraz rozmiarów płytek ceramicznych z pewnością ułatwi nam dokonanie właściwego wyboru. Istotne są jednak nie tylko aspekty dekoracyjne kafelków, ale również ich właściwości użytkowe. Najlepiej, gdy są łatwe do utrzymania w czystości, mrozoodporne, a ich nasiąkliwość wynosi nie więcej niż 3%.

Ochrona przed uszkodzeniami i przenikaniem wody

Po ułożeniu płytek nie zapominajmy o wykonaniu odpowiednich uszczelnień pomiędzy płytkami oraz pomiędzy płytkami a cokolikami. Fugi silikonowe ochronią płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także uniemożliwią wnikanie wody pod okładzinę. Idealnie sprawdzi się tutaj silikon uniwersalny marki Soudal, który jest:

  • trwale elastyczny,
  • odporny na wszelkie wpływy atmosferyczne,
  • doskonale przyczepny do typowych materiałów budowlanych.

Ponadto silikon ten dostępny jest w różnych kolorach odpornych na blaknięcie, dzięki czemu bez problemu dopasujemy go do wyglądu płytek.

Jak efektywnie wykorzystać większą przestrzeń?

Kiedy balkon charakteryzuje się dużym metrażem, warto pomyśleć o hamaku lub bujanej ławce – będzie ona wyjątkową ozdobą oraz elementem, który ożywi przestrzeń. Bardzo dobrym pomysłem są również drewniane meble ogrodowe, dzięki którym balkon w sezonie letnim może stać się naszą jadalnią. Czas wypoczynku z pewnością umili nam otoczenie kolorowych roślin. Jeżeli zdecydujemy się na bujne pnącza, nie zapominajmy, że pędy potrzebują stabilnej podpory. Prostym i estetycznym rozwiązaniem jest drewniana kratka, którą trwale i skutecznie przymocujemy do ściany z pomocą super mocnego kleju na bazie polimerów SMX – Fix All High Tack firmy Soudal. Co istotne, klej ten:

  • nie reaguje z podłożem,
  • jest niewrażliwy na wpływy atmosferyczne i promieniowanie UV,
  • po utwardzeniu daje się malować.

Zobacz podobne artykuły:

19 październik 2020

Ekspresowe silikonowanie w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym szkodliwe działanie wilgoci może szczególnie dać się we znaki. Dlatego tak istotne jest wykonanie niezbędnych uszczelnień w newralgicznych miejscach, takich jak łączenia między urządzeniami sanitarnymi a ścianą. Za pomocą silikonu sanitarnego Express firmy Soudal zrealizujemy całe przedsięwzięcie w rekordowo krótkim czasie.