Podłoga we wnętrzach eko

Od kilku sezonów styl eko zyskuje na popularności. Tym, co go charakteryzuje, są m.in. roślinne motywy, kolory ziemi, a także ręcznie wykonane meble. Szczególnie istotne jest wykorzystanie ekologicznych materiałów. W pomieszczeniu zaprojektowanym w zgodzie z przyrodą doskonale sprawdzi się drewniana podłoga. Jeżeli zależy nam na jej trwałym montażu – zadanie to najlepiej zlecić fachowcom. Warto jednak upewnić się, czy podczas pracy stosują niezawodne profesjonalne produkty, takie jak kleje do parkietu marki Soudal.

Kontakt z przyrodą jest dla człowieka niezwykle istotny:

  • pozwala wypocząć po ciężkim dniu pracy,
  • wprawia w dobry nastrój,
  • uspokaja,
  • relaksuje. 

Pomieszczenie w stylu eko to przytulny azyl w dobie pośpiechu i technologicznych nowości. Naturę do swojej prywatnej przestrzeni można wnieść na wiele sposobów: bardziej dosłownie, np. za pomocą kwiatów doniczkowych czy wiklinowych dodatków, lub mniej dosłownie, np. poprzez fototapetę, która przedstawia górzysty krajobraz. Efekt naturalności we wnętrzu eko idealnie podkreśla drewniana podłoga. Niezależnie od tego, czy układamy ją z surowych desek, mozaiki czy tradycyjnego parkietu – bardzo ważną decyzją jest wybór odpowiedniego kleju. Firma Soudal oferuje nowoczesne profesjonale kleje hybrydowe, które zagwarantują trwałość posadzki i pozwolą nam uniknąć poprawek, które – jak wszyscy wiemy – są kosztowne i mało estetyczne.

Kleje hybrydowe marki Soudal

MS-30 PLUS marki Soudal to trwale elastyczny, wodoodporny klej hybrydowy, który jest przeznaczony do klejenia każdego rodzaju podłogi drewnianej. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą spajania i idealną przyczepnością do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych. Nie zawiera wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów, więc ryzyko deformacji parkietu jest naprawdę minimalne.

Natomiast klej hybrydowy MS-20 PLUS firmy Soudal bardzo dobrze sprawdzi się przy klejeniu:

  • desek warstwowych,
  • podłóg typu finish,
  • mozaiki,
  • parkietu tradycyjnego i lamelowego.

Może być z powodzeniem stosowany m.in. na posadzkach betonowych, anhydrycie, cegle i kamieniu naturalnym. Podczas utwardzania nie wykazuje skurczów, co przeciwdziała odkształcaniu drewna. Po utwardzeniu wykazuje całkowitą odporność na wszelkie warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Kontakt z naturą i dbałość o środowisko

Wnętrze w stylu eko to oczywiście nie tylko przestrzeń, która przywodzi na myśl skojarzenia z naturą. To również dbałość o środowisko. Profesjonalne kleje MS-30 PLUS i MS-20 PLUS od Soudal są niemal bezwonne i odznaczają się bardzo niskim poziomem emisji substancji lotnych. Ich ogromnym atutem jest ponadto możliwość stosowania w przypadku ogrzewania podłogowego, które idealnie współpracuje z pompami ciepła i zapewnia komfort termiczny domownikom przy pomocy odnawialnych źródeł energii.

Zobacz podobne artykuły:

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.