Podziel się z nami kolarskimi emocjami

Czeka nas kolejna dawka niezapomnianych emocji podczas 73. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. W tegorocznym wyścigu ścigać się będzie belgijska drużyna Lotto Soudal, której jednym z głównych sponsorów jest firma Soudal.

Kolarze wyruszą 12 lipca z Radzymina, by po 7 dniach dotrzeć na Rynek Główny w Krakowie. A więc nie przypadkowo hasło tegorocznego wyścigu brzmi „Szlakiem historii” oraz nawiązuje do Bitwy Warszawskiej i Radzymina – miasta „Cudu nad Wisłą”. Znaczącą rolę w tej bitwie odegrali członkowie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, którzy pełnili wówczas funkcje kurierów przewożących rozkazy. Organizatorzy TdP po raz kolejny w ciekawy sposób przypominają o historii Polski, w którą wpisało się kolarstwo.

Kraków
W tym roku w wyścigu udział weźmie 24 Polaków. Niestety, nie ma wśród nich Tomasza Marczyńskiego z Lotto Soudal, który ze względu na kontuzję musiał wycofać się z TdP. Marczyński ma na swoim koncie wiele sukcesów: obok tytułu Mistrza Polski, który zdobył kilkakrotnie, wystarczy wymienić takie osiągnięcia, jak pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej Tour de Pologne 2012 i 2013, pierwsze miejsce w klasyfikacji sprinterskiej Dookoła Katalonii czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour du Maroc 2015.

Podczas konferencji prasowej Tour de Pologne Czesław Lang powiedział: „Sportowcy mają siłę do pokonywania słabości. Chcemy się dzielić takim podejściem z ludźmi, którzy na co dzień nam kibicują. Ludzie codziennie walczą ze swoimi problemami. My w tym roku chcemy dodać im sił.” I tym samym ogłosił rozpoczęcie współpracy TdP ze Szlachetną Paczką.
Kolarskie emocje można przeżywać nie tylko dopingując zawodników na szlakach, ale też w internecie. Oficjalna, bezpłatna aplikacja 73. Tour de Pologne UCI World Tour w wersji polskiej i angielskiej jest już dostępna do pobrania dla użytkowników iOS i Android. Dzięki niej fani kolarstwa będą mogli na żywo śledzić ucieczki, poznać profile ekip i poszczególnych zawodników oraz dokładnie prześledzić trasę. każdego z etapów. Na zakończenie każdego dnia będą dostępne zdjęcia oraz podsumowania video. Aplikację można pobrać tutaj

tdp-app1
Z okazji 73. edycji imprezy także firma Soudal przygotowała dla wszystkich sympatyków kolarstwa atrakcyjny konkurs. Wśród nagród znajdują się m.in. akcesoria i ubrania kolarskie sygnowane przez grupę Lotto Soudal. Konkurs odbywa się na FB Polubisz Remont i, podobnie jak Tour de Pologne 2016, potrwa od 12 do 18 lipca.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie wejdź TUTAJ

Zdjęcia pochodzą z archiwum TdP.

Zobacz podobne artykuły:

29 czerwiec 2022

Rowerowe lato 2022 z firmą Soudal

Wakacyjne miesiące jak zwykle będą pełne kolarskich atrakcji. 1 lipca rozpocznie się bieżąca edycja wyścigu Tour de France, a 30 lipca – wyścigu Tour de Pologne. W obu imprezach weźmie udział profesjonalna drużyna kolarska Lotto Soudal, której sponsorem jest firma Soudal. Dodatkowo na Tour de Pologne 2022 firma będzie obecna jako partner wydarzenia.