Nowoczesne izolacje – Stadion Narodowy

W nowoczesnej architekturze beton cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego dobrym przykładem jest… Stadion Narodowy. W jednym z najpopularniejszych obiektów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zastosowano nowoczesne produkty chemii budowlanej. Użyto ich przede wszystkim w uszczelnianiu konstrukcji schodów, które musiały wytrzymać próbę dziesiątek tysięcy nóg kibiców footballu. 

W wakacyjnym wydaniu magazynu dla profesjonalistów budowlanych Builder „Lato Jakości” 2015 ukazała się wypowiedź eksperta Soudal, którą polecamy do przeczytania szczególnie osobom, które na co dzień współpracują z fachowcami budowlanymi:

Michał Sawicki: „Podczas budowy Stadionu Narodowego 2012 roku wykorzystano wiele produktów z naszej oferty, praktycznie na każdym etapie budowy. Wato powiedzieć o tych najistotniejszych, które zostały wykorzystane do uszczelnienia fasad i konstrukcji schodów Stadionu Narodowego. Nowoczesne prefabrykowane elementy betonowe stwarzają wiele możliwości zarówno w zakresie kształtowania konstrukcji, jak i samego montażu. Przy wykorzystaniu tego materiału ważna jest właściwa dylatacja, bo to od niej zależy prawidłowa praca poszczególnych części budowli oraz odpowiednia izolacja. W ciągu komunikacyjnym na Stadionie Narodowym wykorzystano masę poliuretanową Soudaflex 40 FC. Ta trwale elastyczna masa przenosi duże obciążenia dynamiczne, a także pochłania drgania i wibracje, co było istotne dla zleceniodawcy. Drugi nasz produkt, który został przy tej niestandardowej realizacji zastosowany to Soudafoam Gun Classic. Jednoskładnikowa pistoletowa poliuretanowa pianka montażowo-uszczelniająca, którą cechuje m.in.: bardzo dobra izolacja termiczna i akustyczna, stabilność wymiarów. W celu uszczelnienia aluminiowych elementów fasady obiektu użyto naszego sztandarowego produktu silikonu neutralnego Silirub 2. Produkt odporny jest na działanie warunków atmosferycznych, w tym na promieniowanie UV, co jest szczególnie ważne w trwałości spoiny na tak eksponowanych obiektach jak Stadion Narodowy.”

Zobacz podobne artykuły: