Podłoga miła w dotyku

Sprawdzony sposób na ocieplenie aranżacji wnętrza? Oczywiście wykładzina dywanowa! Ten popularny materiał do wykańczania podłóg nie tylko przyda pomieszczeniu przytulnego charakteru, ale również ochroni nas przed zimnem bijącym z posadzki oraz sprawi, że dźwięki dobiegające z mieszkania sąsiadów będą mniej uciążliwe.

Wykładziny dywanowe dostępne są w bogatej gamie barw, wzorów i faktur. Oznacza to, że z łatwością dopasujemy materiał do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Wykładzina z miękkim poszyciem doskonale sprawdza się m.in. w sypialni, gdzie lubimy chodzić boso. Warto ułożyć ją także w pokoju dziecięcym, w którym sprzyja bezpiecznej zabawie. Szczególnie wtedy, gdy ozdobiona jest ciekawym wzorem i imituje np. ulice miasta.

Ułożenie wykładziny dywanowej nie jest trudne i z pewnością poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowca. Pamiętajmy, że jeśli pomieszczenie charakteryzuje się dużym metrażem, to wykładzina powinna być przymocowana do podłożona na całej powierzchni. W tym celu najlepiej zastosować klej do wykładzin 26 A marki Soudal, którego wyróżnia wysoka siła spajania oraz długi czas otwarty (około 20 minut), pozwalający na staranne rozłożenie wykładziny. Celująco zdaje on egzamin przy klejeniu wykładzin dywanowych na spodzie piankowym i tekstylnym, a także wykładzin winylowych, PCV i linoleum.  Ten gotowy do użycia klej jest bardzo dobrze przyczepny m.in. do betonu, kamienia, drewna, płyt drewnopochodnych i tworzyw sztucznych, a ponadto nie zawiera rozpuszczalników i nie emituje przykrych zapachów.

Po ułożeniu wykładziny dywanowej w pokoju, nie zapomnijmy o odpowiednim zabezpieczeniu jej krawędzi. Najprostszą metodą są listwy przypodłogowe, które możemy zamontować z pomocą Fix All Flexi marki Soudal – super mocnego kleju-uszczelniacza o perfekcyjnej przyczepności do wszelkich materiałów budowlanych. Listwy przypodłogowe zapobiegną postrzępieniu brzegów wykładziny i poprawią estetykę wnętrza.

Zobacz podobne artykuły:

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.