Pożegnaj pleśń!

Powoli kończy się zima, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, chętniej otwieramy okna, żeby wpuścić do środka świeże powietrze. Jeżeli pomieszczenia w naszym domu nie były regularnie wentylowane w przeciągu ostatnich miesięcy – warto dokładnie przyjrzeć się glifom i ścianom zewnętrznym. Być może znajdziemy na nich nieproszonych gości w postaci grzybów i pleśni…

Ciemne plamy pleśni w salonie czy sypialni nie tylko są wyjątkowo nieestetyczne, ale także poważnie zagrażają naszemu zdrowiu. Rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów sprzyja wysoka wilgotność powietrza w przegrzanym i niewietrzonym pomieszczeniu, dlatego problem znacznie nasila się w sezonie zimowym. Aby go uniknąć, należy zadbać o właściwy montaż stolarki okiennej.

Styki okna ze ścianą są szczególnie narażone na utratę ciepła i zawilgocenie. Kiedy wilgoć wnika do pianki, która została zastosowana do instalacji i uszczelnienia okien – jej parametry izolacyjności ulegają znacznemu pogorszeniu. Z tego powodu podczas montażu stolarki okiennej pierwszorzędne znaczenie ma skuteczna ochrona materiału izolacyjnego przed wilgocią. Soudal Window System to innowacyjna technologia, która umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy okien (tzw. ciepły montaż) w myśl zasady „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Warstwa izolacji termicznej i akustycznej, wykonana z pianki poliuretanowej Soudafoam, zabezpieczona jest specjalnymi taśmami. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała paroszczelna taśma okienna SWS Inside, natomiast paroprzepuszczalna taśma okienna SWS Outside chroni piankę przed wpływem wody opadowej, a zarazem umożliwia migrację pary wodnej na zewnątrz budynku. W ten sposób ciepły montaż stolarki okiennej systemem Soudal Window System zapewni nam właściwe uszczelnienie styku okna ze ścianą, a w rezultacie zapobiegnie zawilgoceniu pomieszczenia oraz rozwojowi grzybów i pleśni w naszym domu.

Zobacz podobne artykuły: