Przedpokój gotowy na jesień

Błogie lato za nami! Nadszedł czas jesiennej słoty, przed którą najlepiej schronić się… we własnych czterech kątach. Jeżeli zadbamy o przytulny klimat wnętrz, z pewnością zachowamy dobre samopoczucie w chłodne, długie wieczory. Szczególną uwagę warto poświęcić przedpokojowi, który o tej porze roku będzie narażony na wychłodzenie i zawilgocenie.

Przedpokój nie jest pomieszczeniem, o którym myślimy w pierwszej kolejności podczas aranżacji mieszkania. Tak się jednak składa, że jego wygląd w dużej mierze decyduje o tym, na ile przyjemny jest dla nas powrót do domu. Co więcej, to właśnie przedpokój wita naszych gości i jest odpowiedzialny za ich pierwsze wrażenia. Zresztą nie tylko wygląd tutaj się liczy – równie istotne są walory praktyczne. Funkcjonalny, wygodny przedpokój docenimy zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza. O czym zatem należy pamiętać, urządzając to pomieszczenie?

Od czego zacząć?

Po pierwsze, musimy wygospodarować wystarczającą ilość miejsca na mokre kurtki i płaszcze. Dodatkowe wieszaki bez problemu zamotujemy na ścianie z pomocą Fix All Turbo marki Soudal. Jest to super szybki klej-uszczelniacz, który:

  • łączy nierozerwalnie już po 20 minutach od momentu aplikacji,
  • ma doskonałą przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, można go stosować nawet na wilgotnych podłożach,
  • jest dostępny zarówno w standardowych kartuszach, jak i mniejszych tubkach o pojemności 125 ml.

Natomiast przy montażu cięższych elementów wyposażenia, np. luster, idealnie sprawdzi się Fix All X-Treme Power, który wyróżnia się bardzo wysoką siłą chwytu początkowego (do 400 kg/m2) i nie wymaga mechanicznego podparcia klejonego elementu.

Podłoga winylowa – połączenie naturalności z nowoczesnością

Absolutnym „must have” są również takie gadżety, jak stojak na parasole i chłonna wycieraczka, która zabezpieczy podłogę przed wodą i plamami z błota. Ponieważ posadzka w przedpokoju musi być wyjątkowo wytrzymała, warto dogłębnie przemyśleć wybór materiału wykończeniowego. Świetną propozycją są panele LVT, które łączą wygląd naturalnych materiałów i odporność nowoczesnych tworzyw sztucznych. Pamiętajmy jednak, że warunkiem komfortowego użytkowania podłogi winylowej jest jej fachowy montaż. W portfolio firmy Soudal znajdziemy profesjonalny klej Premium LVT, który zapewni nam trwałe zamocowanie paneli LVT i pozwoli uniknąć kosztownych błędów.

Niezawodne rozwiązanie w walce z nieszczelnymi drzwiami

Jedną z funkcji przedpokoju jest ochrona mieszkania przed zimnym powietrzem napływającym z zewnątrz. Z tego względu powinniśmy go wyposażyć w odpowiednie urządzenie grzewcze. Czasami jednak problemem okazują się nieszczelne drzwi wejściowe. W sytuacji, gdy niezbędna jest ich wymiana, weźmy pod uwagę nie tylko jakość samych drzwi, ale również metodę ich instalacji. Niezawodnym rozwiązaniem jest pianka Soudafoam Doors firmy Soudal, którą stosuje się łącznie ze specjalnymi taśmami wchodzącymi w skład Soudal Window System (SWS). Jest to system ciepłego montażu stolarki otworowej, opracowany w odpowiedzi na potrzeby energooszczędnego budownictwa. Rozwiązanie to znacznie poprawi parametry izolacyjne połączenia stolarki drzwiowej ze ścianą zewnętrzną, a co za tym idzie – przyczyni się do zmniejszenia naszych wydatków na ogrzewanie.

Zobacz podobne artykuły:

10 listopad 2023

Jakie szafki do kuchni?

Odpowiedni dobór szafek do kuchni to jeden z podstawowych warunków jej komfortowego użytkowania. W poniższym tekście znajdziesz kilka wskazówek, które będę pomocne w podjęciu właściwej decyzji.