Wiosenne rewolucje w łazience

To oficjalne: sezon wiosenny otwarty! Korzystając ze słonecznej pogody i przypływu energii w nas samych, warto stawić czoła wyzwaniom, które przerastały nas w ponure, zimowe dni. Jeśli postanowicie odświeżyć wygląd łazienki, nie zapomnijcie zaopatrzyć się w wielofunkcyjne kleje-uszczelniacze Fix All. Produkty te doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu o podwyższonym stopniu wilgotności.

Ile czasu spędzamy przeciętnie w łazience każdego dnia? Godzinę, dwie? Z pewnością niewiele w porównaniu do innych pomieszczeń w naszym domu. Mimo to inwestujemy sporo wysiłku i pieniędzy w jej aranżację. Nic dziwnego – łazienka nie służy nam przecież tylko do zabiegów higienicznych. To także jedno z ulubionych miejsc codziennego relaksu, „domowe SPA”, jak utarło się mówić. I chyba właśnie dlatego tyle przyjemności sprawia nam urządzanie łazienki w taki sposób, aby panująca w niej atmosfera współgrała z naszą osobowością, miała kojący wpływ i sprzyjała regeneracji sił. Pole możliwości jest przy tym niemal nieograniczone, a o inspiracje w dobie internetu nietrudno.

Wykończenie łazienki – zrób to sam!

Niezależnie jednak od tego, na jaki styl aranżacji się zdecydujemy, pamiętajmy, że łazienka przede wszystkim powinna być wygodna i skutecznie zabezpieczona przed niszczącym działaniem wody. Hydroizolację pomieszczenia lepiej pozostawić fachowcom, ale prace wykończeniowe i dekoratorskie z powodzeniem możemy wykonać sami. Dzięki uniwersalnym klejom-uszczelniaczom Fix All marki Soudal zadbamy zarówno o wysoki standard higieniczny w naszej łazience, jak i o jej estetyczny wygląd.

Dlaczego warto wybrać Fix All?

Produkty z gamy Soudal Fix All doskonale kleją i uszczelniają w każdych warunkach:

  • są wysoce odporne na działanie wilgoci,
  • tworzą bardzo mocną spoinę,
  • mają idealną przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych, m.in. do drewna, cegły, betonu, ceramiki, metalu, szkła oraz licznych tworzyw sztucznych,
  • mogą być malowane wieloma rodzajami farb, w tym farbami na bazie wodnej.

Szeroki wachlarz zastosowań Fix All

Za pomocą Fix All Flexi bez trudu wykonamy niezbędne uszczelnienia w naszej łazience. Precyzyjnie wypełnimy m.in. łączenia między wanną a ścianą oraz między brodzikiem a kabiną prysznicową. Dzięki temu zapobiegniemy pojawieniu się nalotów pleśni na urządzeniach sanitarnych. Fix All Flexi jest łatwy i wygodny w aplikacji. Nakłada się go ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy, dzięki czemu prace przebiegają sprawnie i szybko.

Ten klej-uszczelniacz jest także powszechnie stosowany do montażu różnych elementów wyposażenia łazienki, np. wieszaków czy haczyków na ręczniki, bez konieczności wiercenia ścian.  Jeżeli chcemy zamocować duże przedmioty, takie jak lustro – najlepiej sięgnąć po Fix All High Tack. Produkt ten wyróżnia się ekstremalnie wysoką siłą chwytu początkowego i nie wymaga mechanicznego podparcia klejonego elementu.

Natomiast do prac wykończeniowych w łazience, w której dominujący materiał wykończeniowy stanowi szkło, zaleca się Fix All Crystal. Jedną z jego podstawowych zalet jest krystaliczna przejrzystość spoiny. Fix All Crystal celująco zda egzamin m.in. podczas mocowania szklanych dekorów, półek czy uchwytów, a także uszczelniania różnego rodzaju szklanych konstrukcji.

Zobacz podobne artykuły: