Wymiana silikonu między oknem a parapetem

Dla wielu z nas okres przedświąteczny jest czasem intensywnych przygotowań, które obejmują m.in. gruntowne porządki. Jeżeli podczas tradycyjnego mycia okien zauważymy, że silikonowe fugi między parapetem a ościeżnicą pociemniały i odspoiły się od podłoża – to znak, że najwyższy czas je wymienić. W tym celu warto skorzystać ze sprawdzonego preparatu, jakim jest Silicone Remover marki Soudal.

Popękane i nieszczelne fugi?
Mamy na to sposób!

Dokładne mycie okien to obowiązkowy punkt na liście przedświątecznych zadań. W trakcie polerowania szyb lub czyszczenia ram naszą uwagę mogą przykuć popękane i nieszczelne fugi na styku parapetu i ościeżnicy. W sytuacji gdy spoiny są bardzo zniszczone i nieestetyczne, najlepszym wyjściem jest usunięcie starego silikonu i położenie nowego. Przy pomocy środka Silicone Remover marki Soudal szybko i samodzielnie uporamy się z tym zadaniem.

Właściwości i zastosowanie Silicone Remover

Silicone Remover jest żelem na bazie naturalnych rozpuszczalników. Znajduje powszechne zastosowanie przy zmiękczaniu i usuwaniu utwardzonych silikonów, a także polimerów hybrydowych oraz mas akrylowych i butylowych z podłoży odpornych na działanie chemikaliów.

Jak aplikować?

Preparat jest bardzo łatwy w użyciu. Cienką warstwę Silicone Remover nakłada się na resztki silikonu, które pozostają po usunięciu starej spoiny przy pomocy ostrego narzędzia. Następnie należy odczekać około 10-15 minut. W zestawie znajduje się pędzelek ułatwiający dokładną aplikację oraz specjalna szpachelka. Dzięki niej pozbędziemy się rozmiękczonych pozostałości silikonu bez obawy, że porysujemy powierzchnię parapetu lub ościeżnicy. Oczyszczoną i osuszoną szczelinę możemy wypełnić nową warstwą silikonu. Dzięki temu podniesiemy komfort cieplny w pomieszczeniu oraz poprawimy estetykę naszego domu na święta.

Zobacz podobne artykuły:

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.