Ciepło przy moim oknie

Przez okna mamy ciągły kontakt ze światem i to właśnie one wpływają na wygląd naszego mieszkania czy domu. Ale na tym nie kończy się ich rola! Okna wpuszczają dzienne światło, izolują od hałasu i chronią przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Sprawiają, że czujemy się bezpieczni. Ale nie zawsze.

Wymiana okien to często kosztowna inwestycja, z którą związane są dość inwazyjne prace remontowe. Poniesione koszty „nie bolą” jednak tak bardzo w obliczu wyraźnej poprawy komfortu życia. Wiadomo, że dzięki nowym oknom w naszym domu będzie ciepło, sucho, przyjemnie i bezpiecznie. Mniej istotne stanie się to, co widać za szybą, a więc śnieżyca, deszcz, niekończąca się mżawka nie będą miały wpływu na nasz domowy klimat.

Niestety rzeczywistość nie zawsze układa się według najlepszych  scenariuszy. Wyobraźmy sobie, że po wymianie okien zamiast idealnej izolacji i przyjemnego ciepła mamy wrażenie, że zimne powietrze wdziera się do naszego domu przez malutkie szczeliny. Na szybach skrapla się woda, wilgoć zaczyna atakować ściany wokół, a my z niepokojem patrzymy na falujące zasłony. Gdzie popełniliśmy błąd?

Może się zdarzyć, że nawet najlepsze, kupione u wiodącego producenta okna nie będą spełniać swojego zadania. Dlaczego? Bo nawet najdoskonalsze okna nie uchronią nas przed zimnem, jeżeli są źle zamontowane. Jasne, że diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach! Tym bardziej, jeśli do montażu użyto niewłaściwych materiałów.

Czy wiecie, że przyczyną większości zgłoszeń reklamowych są wady montażu, a nie jakości okien? Otóż tak – źle osadzone, źle zamontowane i źle zabezpieczone okna generują straty ciepła i powodują nasz dyskomfort. A jednak można temu zaradzić decydując się na tzw. ciepły montaż – Soudal Window System, który umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy okien zgodnie z zasadą „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Mówiąc w skrócie: system opiera się na użyciu profesjonalnych taśm okiennych oraz piany montażowej Soudal. Warto więc przed montażem poszukać wykwalifikowanego fachowca, który został przeszkolony przez Soudal.

iStock_000076880115_Medium

A kiedy komfort ciepła mamy już zapewniony to możemy zbliżyć się do naszego okna i zagospodarować je lub zaaranżować na nowo. Sposobów jest wiele. Wystarczy zmienić kolor zasłon lub powiesić dekoracyjne kule świetlne albo wrzucić na parapet kilka poduch i popatrzeć przez ciepłe okno na świat.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.