DIY na wiosnę

Wiosna napawa optymizmem i pobudza do życia, ale też stawia przed nami wyzwania. To najlepszy czas, żeby pomyśleć o remoncie domu, renowacji altany ogrodowej, czy też drobnych naprawach, które z różnych powodów odłożyliśmy na później. I wcale nie trzeba być wielkim fanem majsterkowania, żeby niewymagające profesjonalnego wsparcia prace wykonać solidnie i z przyjemnością .

Dobre chęci są ważne, ale nie wystarczą – musimy zaopatrzyć się w skuteczne i uniwersalne materiały. Do takich niewątpliwie należy sprawdzony klej-uszczelniacz hybrydowy Fix All Flexi marki Soudal, jeszcze do niedawna dostępny w sklepach budowlanych pod nazwą Fix All Classic. Jego zalety z pewnością docenią wszyscy, którzy planują samodzielnie przykleić listwy maskujące, elementy dekoracyjne np. rozety sufitowe, uszczelnić kabinę prysznicową, czy też przeprowadzić fugowanie parapetów.

Two men laying wood panel flooring in a house

Fix All Flexi powstał na bazie nowoczesnej technologii SMX, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych, m.in. drewna, cegły, betonu, ceramiki, szkła i większości tworzyw sztucznych. Może być stosowany nawet na wilgotnych powierzchniach i jest wysoce odporny na naprężenia. Ponieważ nie jest wrażliwy na działanie grzybów i pleśni, idealnie sprawdza się w takich pomieszczeniach, jak łazienka czy kuchnia. Powszechnie stosowany jest również na zewnątrz budynku, np. przy klejeniu i fugowaniu płyt z kamienia naturalnego.
Fix All Flexi jest niezwykle wytrzymały i stanowi doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy zamocować elementy wystroju mieszkania, bez wiercenia i kołkowania. Z jego pomocą z łatwością przykleimy do ściany półkę, uchwyty na ręczniki, lustro, a także skrzynkę na listy lub tabliczkę adresową.

Overhead view of an old metal mailbox with letters inside on rustic wooded boards
Stosując Fix All Flexi, nie musimy martwić się o estetyczny wygląd uszczelnianych elementów. Dostępny jest w czterech kolorach (białym, szarym, brązowym i czarnym), a po utwardzeniu spoiny możemy go malować, nawet farbami wodnymi. Ponadto klej-uszczelniacz Fix All Flexi jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym – został wyróżniony znakiem EC1 Plus® jako materiał budowlany o minimalnej emisji substancji lotnych.
Fix All Flexi jest niezastąpiony podczas wykonywania prac wykończeniowych oraz drobnych napraw wewnątrz i na zewnątrz domu. Jego wszechstronność nie tylko ułatwia osiągnięcie celu, ale również inspiruje do testowania swojej pomysłowości na polu DIY.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.