Ekologiczny klej T-REX do pokoju dziecka

Remont pokoju dziecięcego wymaga szczególnych przygotowań, nie tylko w zakresie projektu architektonicznego, ale również doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Szczególnie ważne jest zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia dziecka ekologicznych klejów, takich jak bezbarwny T-REX marki Soudal.

Nieodpowiednio dobrany klej do wykonania nawet drobnych prac dekoratorskich w pokoju dziecka może stanowić przyczynę poważnych podrażnień oczu i dróg oddechowych malca. Niestety, większość dostępnych w sklepach klejów wydziela w trakcie aplikacji i schnięcia szkodliwe substancje, które mogą pogłębić objawy alergii lub astmy u dziecka. Dlatego Soudal zadbał o stworzenie ekologicznych produktów, które są szczególnie polecane do zastosowania w pokojach najmłodszych członków rodziny.

Produktem całkowicie nieszkodliwym, z pomocą którego można trwale umocować elementy budowlane, a także połączyć materiały dekoracyjne jest klej montażowy T-REX bezbarwny. Posiada on znak EMICODE® EC1 plus, umieszczany na opakowaniach certyfikowanych produktów (w tym budowlanych), których emisja lotnych związków do otoczenia jest na bardzo niskim poziomie lub jest równa zeru. Produkty o kontrolowanej emisji substancji lotnych są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska.

T-REX bezbarwny jest bardzo prosty w użyciu i trzyma już po jednej sekundzie od dociśnięcia, dlatego z powodzeniem stosowany jest w pracach typu DIY (zrób to sam). Aplikuje się go pasmami lub punktowo za pomocą ręcznego pistoletu. Zaraz po wyschnięciu staje się bezbarwny, a więc łączenia w praktyce są zupełnie niewidoczne. Ponadto można je malować.

Doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy trzeba skleić chwiejące się nogi krzesła, urwane uchwyty od szafki lub umocować listwę przypodłogową. Rekomendowany jest do klejenia materiałów z drewna, szkła, korka, styropianu, gipsu, ceramiki, metalu, a nawet betonu. Przeznaczony do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz domu.

Zobacz podobne artykuły:

15 wrzesień 2023

Eko-materiały w remontach

Chcesz przeprowadzić prace remontowe w sposób, który będzie przyjazny dla środowiska naturalnego? W poniższym artykule prezentujemy materiały, po które warto sięgnąć podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.