Jak przykleić lustro do ściany?

Solidne przytwierdzenie lustra do ściany w łazience lub innym pomieszczeniu w naszym domu wcale nie wymaga użycia wiertarki. Nowoczesny klej montażowy Fix All doskonale zastępuje śruby i wkręty, przyspieszając zarazem realizację przedsięwzięcia.

Kiedy mocujemy lustro do ściany, zachowanie szczególnej ostrożności zawsze jest wskazane. Jeden niefortunny ruch i tafla lustra może zostać nadłamana, lub nawet rozbić się na drobne kawałki. Co więcej, jeżeli podczas montażu wykorzystujemy śruby, to na uwadze powinniśmy mieć nie tylko zawieszane lustro, ale także powierzchnię ściany, zwłaszcza wtedy, gdy prace przebiegają w łazience ozdobionej pieczołowicie dobranymi płytkami. Układanie glazury jest wyjątkowo czasochłonne i nierzadko stanowi wyzwanie dla domowego budżetu, dlatego efekt tej inwestycji powinien cieszyć nasze oczy przez długie lata.  Ryzyko uszkodzenia lustra lub ściany podczas prac montażowych możemy jednak diametralnie zminimalizować. W jaki sposób? Wybierając metodę montażu za pomocą kleju.

Trwałość i łatwość aplikacji

Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku trwale elastyczny klej Fix All marki Soudal, dzięki któremu zyskamy gwarancję trwałego efektu i zadbamy o to, aby prace przebiegały szybko i sprawnie. Klej ten odznacza się wyjątkową wytrzymałością, szybko wiąże oraz wykazuje bardzo wysoką odporność na działanie wilgoci, grzybów i pleśni. W rezultacie doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także sanitarnym. Fix All ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, jest wodoodporny i wodoszczelny, nie reaguje z podłożem, nie emituje szkodliwych substancji lotnych i nie wywołuje reakcji alergicznych.

jak-przykleic-lustro-w-lazience

Do zalet Fix All zalicza się również bardzo łatwa aplikacja. Prace montażowe z wykorzystaniem tego kleju bez problemu przeprowadzimy samodzielnie. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Fix All nakładamy na dokładnie oczyszczone podłoże, wolne od kurzu, pyłów i tłuszczu.
  • Podłoża porowate należy zagruntować podkładem.
  • Fix All aplikujemy przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy.
  • Przed umieszczeniem kartusza w pistolecie należy odciąć końcówkę, nie uszkadzając gwintu, a następnie przykręcić dyszę i odciąć jej czubek.
  • Podczas mocowania lustra klej należy nakładać pionowymi paskami na jedną z klejonych powierzchni.
  • Spajane elementy należy złączyć i mocno docisnąć, dzięki czemu klej zostanie dobrze rozprowadzony.
  • Narzędzia i świeże zabrudzenia można czyścić benzyną lakową lub specjalnymi ściereczkami Swipex marki Soudal, bezpośrednio po użyciu kleju. Z kolei utwardzony Fix All można usuwać mechanicznie.

Jeżeli chcemy zamontować wielkogabarytowe lustro, to zalecane jest zastosowanie kleju Fix All High Tack. Klej ten charakteryzuje się natychmiastowym chwytem i siłą klejenia do 320 kg/10 cm², co eliminuje konieczność mechanicznego podparcia nawet bardzo dużych lub ciężkich przedmiotów do momentu utwardzenia spoiny.

Uniwersalny charakter? Jesteśmy na tak!

Klej Fix All to sprawdzony klej montażowy, który radykalnie skróci czas realizacji różnego rodzaju prac remontowo i wykończeniowych w naszym domu. Z powodzeniem możemy go zastosować do mocowania wszelkich elementów wyposażenia wnętrza (w tym listew przypodłogowych, parapetów, rozet, półek i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych), idealnie sprawdzi się również podczas prac prowadzonych na zewnątrz budynku (klej ten jest wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV). 

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.