Korek – praktyczna ozdoba każdego wnętrza

Sezon prac remontowych otwarty! Jeżeli szukamy pomysłu na gustowną i funkcjonalną aranżację domowej przestrzeni, to warto rozważyć zastosowanie podłogowej lub ściennej okładziny korkowej.

Korek jest naturalnym materiałem, który wprowadza do pomieszczenia przytulną atmosferę. Ze względu na ciekawą fakturę bardzo dobrze komponuje się z drewnem i szkłem. Zalety korka nie ograniczają się jednak do jego walorów dekoracyjnych – jest to jednocześnie materiał wyjątkowo wygodny i praktyczny. Doskonale izoluje termicznie, tłumi hałas oraz pomaga utrzymać prawidłową wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Ponadto nie przyciąga kurzu i jest łatwy do utrzymania w czystości, a co za tym idzie świetnie sprawdza się w pokoju alergika i pokoju dziecięcym. Nic dziwnego, że korek coraz częściej wykorzystywany jest jako znaczący element aranżacji wnętrz.

Montaż okładziny korkowej jest na tyle prosty, że możemy wykonać go samodzielnie. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu kleju, który gwarantuje trwały efekt naszej pracy. Gotowy do użycia klej do korka 22A marki Soudal zdecydowanie ułatwi nam realizację tego zadania. Jest to klej dyspersyjny, który wyróżnia się wysoką siłą spajania oraz idealną przyczepnością m.in. do betonu, tynku, cegły oraz drewna. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia oraz zdrowia człowieka, a po utwardzeniu staje się w pełni wodoodporny i niepalny. Co ważne, z powodzeniem możemy go zastosować również podczas kładzenia korka na podłodze przy ogrzewaniu płaszczyznowym.

Zobacz podobne artykuły:

27 wrzesień 2021

Jak ocieplić wnętrze aranżacją

Nie każdy czuje się komfortowo w minimalistycznie urządzonym pomieszczeniu, nawet jeśli tego typu aranżacja cieszy się obecnie dużą popularnością. Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o przytulną atmosferę w domu lub mieszkaniu.

05 lipiec 2021

Cztery pomysły na ściany w sypialni

Podczas tegorocznych wakacji planujesz przeprowadzić remont sypialni? Jednym z najszybszych i najbardziej efektownych sposobów na odmianę wyglądu tego pomieszczenia jest odświeżenie ścian. Podpowiadamy, jak wykończyć ściany w sypialni, aby nabrała wyjątkowego charakteru.

29 październik 2018

Wyciszenie w środku miasta

Wygodne mieszkanie w pięknej dzielnicy. Wokół parki, ścieżki rowerowe, place zabaw… słowem: sielanka. Czy coś może zakłócić nam spokój? Niestety, choćby kłótnia sąsiadów, głośna muzyka zza ściany, remont w mieszkaniu obok czy szum samochodów przejeżdżających pobliską ulicą. Na szczęście istnieją proste i skuteczne sposoby, aby zminimalizować te hałasy.