Naprawy przed świętami

W ciągu roku nie znaleźliśmy czasu na umocowanie ruchomej klepki podłogowej lub odkładaliśmy na później przyklejenie oderwanej sztukaterii gipsowej? Spokojnie, damy radę ze wszystkimi naprawami jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Na szczęście znamy super mocny klej, który na dodatek jest ekologiczny!

Do tej pory T-REX kojarzył się nam z amerykańską superprodukcją typu Park Jurajski lub wystawą dinozaurów, którą można zwiedzać na błoniach Stadionu Narodowego. Wszystkim wiadomo, że T-REX był największym lądowym drapieżnikiem w historii, który wyróżniał się na tle innych niebywałą siłą. Domyślamy się, że właśnie te jego mocne cechy sprawiły, że marka Soudal zdecydowała się wprowadzić serię nowoczesnych klejów pod nazwą T-REX.

Wśród czterech klejów T-REX Soudal najbardziej zainteresował nas ten ze złotą etykietą (hybrydowo-montażowy). Zwróciliśmy na niego szczególną uwagę w trakcie poszukiwań kleju ekologicznego, bo okazało się, że musimy zamocować listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym. Klej jest neutralny chemicznie, a więc bezpiecznie zastosowaliśmy go w pomieszczeniu, gdzie większość czasu spędzają na zabawie nasze maluchy oraz zwierzęta. Jak zawsze szukaliśmy produktu, który można wykorzystać wielokrotnie, a więc i tym razem wybraliśmy klej wielofunkcyjny. Kiedy już listwy zostały umocowane na swoich miejscach to przyszedł czas na oględziny całego mieszkania. Przypomnieliśmy sobie, że mamy w piwnicy piękną sztukaterię gipsową, która wciąż czeka na „lepszy moment”. Moment był absolutnie  właściwy, bo T-REX chwyta bardzo szybko i co istotne przy tego rodzaju pracach, nie wymaga dodatkowego podpierania.

Tej soboty na liście drobnych prac remontowych pozostały nam do odhaczenia jeszcze dwie naprawy. Po pierwsze – ruchome klepki w przedpokoju, na które przez ostatnie lata w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. Jednak jakiś czas temu „latającą podłogą” zainteresowały się nasze dzieci… Zabawa drewnianymi deszczułkami zamiast klockami oznaczała, że czeka nas wkrótce całościowa wymiana podłogi. A więc złoty T-REX ponownie wkroczył do akcji i wspólnie daliśmy radę! Na koniec pozostała jeszcze naprawa dekoracyjnych, czerwonych cegieł na ścianie tarasu. Nie były stabilnie umocowane, więc przyklejenie ich naprawdę nie mogło już dłużej czekać. Oderwanie się cegieł wraz z fragmentami elewacji po prostu zagrażało bezpieczeństwu naszej rodziny, ale też innych osób. Dlatego zgodnie z informacją na etykiecie Soudal postanowiliśmy zastosować klej T-REX na wilgotne podłoże i tym razem też odnieśliśmy sukces. Naprawy mamy już za sobą, więc najbliższy weekend możemy spędzić w kuchni – czego i Wam życzymy z okazji Świąt.

Anna z Rodziną

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.