Prace remontowe w sezonie jesienno-zimowym, cz. II – uszczelniamy dach

Codzienne spadki temperatur, intensywne deszcze i porywiste wiatry to zwiastuny zbliżającej się zimy. Jeżeli więc chcemy, aby nasz dom przetrwał mroźne miesiące, to powinniśmy zadbać o niego już teraz. Na początek warto sprawdzić stan dachu, aby uniknąć problemów związanych z nieszczelnością. Drobne naprawy możemy wykonać samodzielnie.

Zmieniające się czynniki atmosferyczne, czyli typowe już dla naszego klimatu ostre zimy i gorące lata w naturalny sposób pogarszają szczelność materiałów zastosowanych na dachu. W trakcie długotrwałej eksploatacji domu zdarzają się także naturalne uszkodzenia mechaniczne, których nie da się uniknąć. Prace zabezpieczające budynek, które przeprowadzimy jeszcze przed końcem roku zdecydowanie zminimalizują niebezpieczeństwo „nagłych” i trudnych do naprawienia awarii w okresie mrozów. Jeżeli mamy do czynienia z drobnymi nieszczelnościami możemy naprawę wykonać samodzielnie, a budżet remontowy przeznaczyć na świąteczne wydatki. Dzięki nowoczesnym i innowacyjnym materiałom chemii budowlanej będzie to proste nawet dla osób, które nie zajmują się remontami zawodowo. Wystarczą dobre chęci, uważne sprawdzenie powierzchni domu oraz odpowiednio dobrane uszczelniacze.

Pewny dach ważny zimą

Najczęściej problemy związane z przeciekającym dachem pojawiają się w ostatnim kwartale roku kiedy trudno samodzielnie dokonać naprawy, jeśli nie mamy doświadczenia. Nie bez znaczenia jest także kwestia bezpieczeństwa, więc zaplanujmy przegląd zanim przeszkodzą nam w tym warunki atmosferyczne. Powinien to zrobić każdy właściciel domu nawet zimną, ponieważ wiosną niewielkie uszkodzenia mogą stać się już wadami konstrukcyjnymi. Jeżeli uszkodzenia dachu czy rynien są małe, to naprawimy je w prosty i szybki sposób z pomocą Specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego Soudal. Preparat może być stosowany na wilgotne powierzchnie – więc naprawy wykonamy bez problemu i ryzyka w okresie późnej jesieni. Zaraz po nałożeniu uszczelniacz tworzy miękką plastyczną masę, która doskonale wyrównuje i uszczelnia naprawianą powierzchnię. To ogromna przewaga tego produktu – nawet jeżeli dokonamy naprawy tuż przed deszczem lub mżawką pozwoli on odpowiednio uszczelnić powierzchnię.

Rady eksperta Soudal – Rafała Grzędy

„Przystępując w okresie wczesnej jesieni do napraw zazwyczaj nie mamy do czynienia z trudnymi warunkami atmosferycznymi i możemy korzystać z szerokiej oferty produktów dekarskich. W chwili, gdy zmuszeni jesteśmy do prowadzenia prac w mniej korzystnych warunkach pogodowych np. podczas deszczu czy mrozu, ilość produktów jakie są w stanie sprostać zadaniu jest mocno ograniczona. W ofercie Soudal znajdziemy produkty dekarskie pozwalające na wykonanie uszczelnienia w skrajnie niekorzystnych warunkach. Colozinc czy Specjalistyczny uszczelniacz dekarski umożliwia nam pracę nawet „pod wodą” tzn. nie musimy obawiać się ulewnego deszczu czy zgromadzenia wody. Produkt Wasser Stop możemy zastosować w temperaturach do -15°C mając pewność, że spełni w 100% swoje zadanie.”

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.