Soudal partnerem kampanii „Dobry Montaż – Budujesz dla pokoleń”

 „Budujesz dla pokoleń” to hasło najnowszej odsłony kampanii społecznej DOBRY MONTAŻ, której główny cel stanowi edukacja Polaków w zakresie proekologicznych rozwiązań dla budownictwa. Akcja organizowana jest przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) wraz z partnerami, w gronie których wzorem ubiegłych lat znajduje się autor energooszczędnego systemu montażu stolarki okiennej i drzwiowej SWS – firma Soudal.

Pole naszej odpowiedzialności rozciąga się na przyszłe pokolenia i mamy wpływ na stan środowiska naturalnego, w którym będą one żyć – tak można streścić założenia różnorodnych działań ukierunkowanych na rozwijanie świadomości ekologicznej ludzi na całym świecie i zainicjowanie pozytywnych zmian. Na tych fundamentach opiera się również akcja DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ, która w zamyśle organizatora, czyli Związku POiD, ma zachęcić Polaków do sięgania po przyjazne dla środowiska rozwiązania z zakresu instalacji wyrobów stolarki budowlanej. W ramach kampanii prezentowane są nie tylko energooszczędne technologie, ale również korzyści, jakie płyną z ich stosowania przy budowie lub remoncie domów i mieszkań.

Kampania DOBRY MONTAŻ, która promuje ideę prawidłowej instalacji okien i drzwi, została zainaugurowana w 2014 roku. Firma Soudal zaangażowana jest w tę inicjatywę w charakterze wieloletniego partnera, a hasło bieżącej odsłony akcji – „Budujesz dla pokoleń” – jest jej szczególnie bliskie. Dla Soudal poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy jakości środowiska naturalnego, komfortu użytkowania budynku oraz budżetu domowników – jest podstawowym celem strategicznym.

system-montazu-i-izolacji

Jednym z osiągnięć firmy na tym polu jest nowoczesny system ciepłego montażu okien i drzwi Soudal Window System (SWS), który gwarantuje skuteczne i trwałe uszczelnienie styku stolarki ze ścianą zewnętrzną dzięki zastosowaniu trzech warstw izolacji, a mianowicie pianki poliuretanowej (materiału izolacyjnego) oraz taśm lub płynnych membran paroizolacyjnych, chroniących piankę przed zawilgoceniem i degradacją zarówno ze strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. System ten przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych w warstwie izolacji, czego rezultatem jest diametralne ograniczenie strat ciepła w budynku, mniejsza emisja zanieczyszczeń do atmosfery i niższe rachunki za ogrzewanie.

Jednak starania, jakie podejmuje Soudal z myślą o bezpieczeństwie ekologicznym przyszłych pokoleń, widoczne są również na innych poziomach. Efektem tych starań są m.in.:

  • energooszczędne procesy produkcyjne (w niektórych fabrykach firmy już dziś wykorzystuje się energię słoneczną, a w planach inwestycyjnych przewiduje się wykorzystanie także energii wiatrowej i geotermalnej),
  • produkty charakteryzujące się minimalną emisją substancji lotnych (doskonałym przykładem jest tutaj klej-uszczelniacz nowej generacji Fix All, oznaczony certyfikatem EC1 Plus),
  • ekologiczne opakowania w postaci cienkościennych kartuszy (przyczyniają się one do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów o około 285 ton rocznie), opakowania z folii aluminiowej oraz opakowania wyprodukowane w 75% z tworzywa PCR, które pochodzi z odpadów postkonsumenckich i może być wielokrotnie przetwarzane.

Zobacz podobne artykuły:

15 wrzesień 2023

Eko-materiały w remontach

Chcesz przeprowadzić prace remontowe w sposób, który będzie przyjazny dla środowiska naturalnego? W poniższym artykule prezentujemy materiały, po które warto sięgnąć podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.