Soudal triumfuje na EXPO 2015 w Mediolanie

EXPO to wydarzenie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Najbardziej prestiżowa wystawa na świecie zorganizowana w tym roku w Mediolanie potrwa do 31 października. Przez ten czas międzynarodową wizytówką naszego kraju będzie Pawilon Polski, którego elewacja i elementy drewniane zostały sklejone przy pomocy kleju Soudaseal 270 HS.

W tym roku wystawa odbywa się pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Udział w wydarzeniu bierze aż 147 państw. Organizatorzy przewidują, że do końca października EXPO 2015 odwiedzi nawet 20 mln. uczestników.

Krótka historia Polskiego Pawilonu

Pawilon Polski to czwarty co do wielkości pawilon wśród wszystkich prezentowanych na  Wystawie w Mediolanie. Znajduje się on w samym centrum przestrzeni wystawienniczej, tuż obok pawilonu organizatora Wystawy – Włoch, a także Francji, Holandii czy Watykanu. Jego ażurowa konstrukcja przypomina drewniane skrzynki na jabłka. Jak zaznaczają twórcy Pawilonu, projekt wykorzystuje tradycje polskiego sektora rolno-spożywczego, budząc skojarzenia z owocami, które są jednym z głównych towarów eksportowych polskiego rolnictwa. Wewnątrz Pawilonu zwiedzający mają możliwość zapoznania się z bogatą prezentacją uzupełnioną innowacyjną, multimedialną formą przekazu. Opowieść o polskim dziedzictwie spożywczym jest prowadzona na niemal 1400 mkw. przestrzeni ekspozycyjnej, na której znajduje się m.in. instalacja multimedialna prezentująca polski przemysł rolno-spożywczy, przestrzeń interakcji z najmłodszymi gośćmi, wystawy czasowe i regionalne, restauracja, sklep i sala kinowa do dyspozycji odwiedzających. Do połączenia poszczególnych elementów drewnianej konstrukcji wykorzystano klej marki Soudal – Soudaseal 270 HS.

Soudal_Budowa_Polskiego_Pawilonu_EXPO_2015
Klej do zadań specjalnych

Soudaseal 270 HS to jednoskładnikowy, trwale elastyczny klej o wysokiej sile spajania na bazie unikalnej formuły MS Polymer®. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością  do większości podłoży w budownictwie czy przemyśle i szybko osiąga wysoką wytrzymałość końcową. Klej jest przy tym odporny na działanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Podjęcie decyzji o wybraniu Soudaseal 270 HS do budowy Polskiego Pawilonu w Mediolanie wiązało się przede wszystkim z faktem, że jest to klej elastycznie łączący drewno – podstawowy budulec zachwycającej instalacji.

Chcesz zobaczyć budowę Polskiego Pawilonu krok po kroku? Kliknij tutaj: POLSKI PAWILON EXPO 2015

Zobacz podobne artykuły: