Szczelny dom nietypowego pupila

Marzysz o odpoczynku po długim i męczącym dniu w pracy? Nie chcesz dłużej szukać chwil relaksu przed telewizorem? Dobry rozwiązaniem jest urządzenie akwarium, przy którym łatwo odzyskasz wewnętrzną równowagę. O jego szczelność zadbasz z pomocą silikonu do akwarium firmy Soudal.

O tym, że obecność psa lub kota w domu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. „Terapeutyczna” moc rybek akwariowych jest mniej oczywista, ale może być równie skuteczna. Akwarium to nie tylko wyjątkowa ozdoba wnętrza – widok podwodnego, pełnego kolorów świata potrafi głęboko relaksować. Hodowla rybek nie jest ponadto ani trudna, ani czasochłonna – dla najmłodszych mieszkańców domu może stać się cenną szkołą odpowiedzialności i systematyczności.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli postanowisz założyć w swoim domu akwarium, pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach.

  1. Po pierwsze, zapewnij rybkom odpowiednie warunki do życia. Ustaw akwarium w zacienionym miejscu, w którym rybki nie będą narażone na częste wahania temperatury i nadmiar bodźców napływających z otoczenia.
  2. Po drugie, upewnij się, że posiadasz wszystkie urządzenia, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania akwarium, takie jak odpowiednie oświetlenie, filtry, grzałka z termostatem, odmulacz czy siatka do odławiania ryb.
  3. Po trzecie, do pierwszego akwarium warto wybrać rybki, które są mało kłopotliwe w hodowli, takie jak gupik, danio pręgowany czy bystrzyk czerwony.

Szczelność przede wszystkim

Nie zapomnij również o regularnym sprawdzaniu szczelności akwarium. Z ewentualnymi problemami uporasz się szybko z pomocą silikonu do akwariów firmy Soudal. Silikon ten:

  • jest trwale elastyczny,
  • ma bardzo dobrą przyczepność do szkła i innych materiałów nieporowatych,
  • charakteryzuje się perfekcyjną czystością,
  • jest odporny na działanie promieni UV,
  • nie starzeje się, ani nie przebarwia.

Co jednak najważniejsze, silikon do akwariów marki Soudal po utwardzeniu jest absolutnie wodoszczelny i nieszkodliwy dla żywych organizmów.

Aplikacja silikonu

Aplikacja silikonu nie jest skompilowana. Nakłada się go ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy na oczyszczone i suche podłoże. Masa ma krótki czas naskórkowania, dlatego powierzchnię spoiny najlepiej wygładzić od razu po aplikacji silikonu. W tym celu możesz posłużyć się szpachelką zwilżoną wodą.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.