Jak skutecznie uszczelnić drzwi podczas montażu?

Dzięki bogatej ofercie producentów drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, bez problemu dopasujemy model do aranżacji wnętrza lub estetyki fasady pod względem materiału i koloru. Nie zapominajmy jednak, że jakość drzwi nie zależy jedynie od ich walorów dekoracyjnych. Przede wszystkim powinny zapewniać bezpieczeństwo i prywatność, chronić przed chłodem i hałasem. Stosując nową piankę Soudafoam Doors do uszczelniania drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, będą one z pewnością dobrze pełniły swoje funkcje.

Idealne rozwiązanie bez względu na rodzaj materiału

Pianka Soudafoam Doors, która w ostatnim czasie poszerzyła ofertę marki Soudal, posiada doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto jest wysoce wydajna i perfekcyjnie przyczepna do niemal wszystkich materiałów budowlanych. Z jej pomocą osiągniemy trwałe uszczelnienie drzwi wejściowych, wykonanych z:

  • drewna,
  • MDF,
  • PVC,
  • stali,
  • aluminium.
Pracownik budowlany uszczelniający drzwi za pomocą listwy

Zastosowanie Soudafoam Doors

Pianka zapewnia efektywne wygłuszenie i uszczelnienie drzwi zewnętrznych oraz redukcję strat ciepła w pomieszczeniu. Ponadto pianka idealnie sprawdzi się podczas uszczelniania:

  • parapetów,
  • progów,
  • stopni schodów i rolet,
  • izolacji przepustów rurowych,
  • instalacji c.o. i wod.-kan.

Pianka sprawdzi się także podczas wypełniania ścianek działowych oraz pęknięć w ścianach i sufitach.

Uszczelnianie drzwi wejściowych za pomocą aplikatora Soudafoam Doors

O czym warto wiedzieć?

Prace montażowe z użyciem Soudafoam Doors należy prowadzić w temperaturze od +5 do +35°C. Pianka jest łatwa w aplikacji – nanosi się ją przy pomocy pistoletu na oczyszczone i zwilżone podłoże, równomiernie wypełniając szczeliny pomiędzy unieruchomioną ościeżnicą a murem. Obróbka pianki do uszczelniania drzwi możliwa jest już po 30 minutach, natomiast z usunięciem rozpórek i montażem listew maskujących powinniśmy zaczekać aż do jej całkowitego utwardzenia.

Dzięki super szczelnemu zaworowi Duravalve, pianka Soudafoam Doors posiada maksymalną wydajność przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące. Ponadto Duravalve jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, a także nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej puszka pianki jest składowana.

Usuwanie kleju montażowego z drzwi wejściowych za pomocą nożyka

W przypadku uszczelniania drzwi zewnętrznych podczas montażu piankę Soudafoam Doors należy stosować łącznie z taśmami paroizolacyjnymi, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System. Taśmy te zabezpieczają pianę przed wnikaniem wilgoci i niepożądanym działaniem czynników atmosferycznych.

Zobacz podobne artykuły:

21 sierpień 2018

Dodatkowa powierzchnia do wypoczynku

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w centrum miasta, czy też na cichym podmiejskim osiedlu – potrzebujemy miejsca do wypoczynku i spotkań z najbliższymi. W trakcie sezonu letniego świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu może być często niedoceniany przez nas balkon.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.